Parafia w Izabelinie

Ogłoszenia z XXVIII Niedzieli Zwykłej - 13.10.2019

Piotr Włusek | 15.10.2019, 08:51:30

1.Jak co roku w niedzielę poprzedzającą 16 października, tj. rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, czyli dzisiaj obchodzony jest w Polsce XIX Dzień Papieski, którego hasło brzmi: „Wstańcie, chodźmy!” Po każdej Mszy św. przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ofiary te będą przeznaczone na stypendia edukacyjne dla zdolnej młodzieży z ubogich środowisk.

2. W najbliższą środę 16 października przypada 41. rocznica wyboru Papieża św. Jana Pawła II.

3. W piątek 18 października piątek obchodzimy święto św. Łukasza, ewangelisty, natomiast w sobotę 19 października wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika.

4. Zapisy na kurs przygotowujący do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz spotkanie organizacyjne odbędą się w przyszłą niedzielę, 20 października, o godz. 19.00, w kościele. Zapraszam uczniów klas I szkół średnich, którzy jeszcze nie przyjęli tego sakramentu, oraz ich rodziców.

5. Spotkanie organizacyjne z Rodzicami i Dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. odbędzie się 23 października w środę po Mszy św. o godz. 18 i nabożeństwie różańcowym.

6. Za tydzień w niedzielę, Kościół Powszechny obchodzi światowy dzień misyjny, nazywany w Polsce Niedzielą Misyjną. To dzień modlitwy i wsparcia materialnego Misji świętych na świecie. Tego dnia odbędzie się zbiórka ofiar na tacę z przeznaczeniem na cele misyjne.

7. Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Izabelinie przypomina i zachęca mieszkańców gminy do korzystania z naszej „jadłodzielni”. Przed wejściem do budynku Urzędu Gminy po prawej stronie stoi chłodziarka przeznaczona na żywność. Mówiąc najkrócej, „jadłodzielnia” to punkt do nieodpłatnej wymiany żywności. Każdy, kto ma niepotrzebne (ale zdatne do spożycia) jedzenie, zamiast wyrzucać je do śmietnika, może przynieść do punktu i za darmo oddać. A także każdy, kto znajdzie tam interesującą dla siebie żywność, może ją za darmo zabrać. W ten sposób jest szansa, że jedzenie się nie zmarnuje. W naszej gminie są rodziny, które chętnie skorzystałyby z tego typu oferowanego wsparcia. Za całe dobro dziękuję.

8. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Izabelinie informuje, że ruszył nabór wniosków do Dziennego Domu Senior +. Dokumenty do pobrania i szczegółowe informacje dostępne na stronie internetowej Ośrodka w zakładce Dzienny Dom Senior +, lub w siedzibie GOPS.

9. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje mszalne na rok 2020 a także na wypominki roczne i jednorazowe. W każdą niedzielę od 2020 roku Msza święta o godz. 12.45 jako zbiorowa, będzie sprawowana w rożnych intencjach zamówionych przez wiernych.

10.  Kontynuujemy prace elewacyjne naszego kościoła. Ściana tylna jest już na ukończeniu. Dalsze prace będą polegały na wykonaniu cokołu z kamienia. W związku z oględzinami dachu, okazało się,
że trzeba dokonać bardzo dużo napraw, ponieważ woda wycieka na elewację. Jeżeli w pierwszej kolejności nie wykona się napraw dachu, to prace elewacyjne są bezsensowne, gdyż w późniejszym czasie ulegną zniszczeniu. Tej sytuacji nie byliśmy wcześniej świadomi. Wyszło to w ostatnich dniach. Dziękuję za modlitwę
i składane ofiary.

     

Ks. Proboszcz


MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.