Parafia w Izabelinie

Ogłoszenia z XXIX Niedzieli Zwykłej - 20.10.2019

Piotr Włusek | 21.10.2019, 15:19:20

1.Dziś Kościół Powszechny obchodzi Światowy Dzień Misyjny, nazywany w Polsce Niedzielą Misyjną. To dzień modlitwy i wsparcia materialnego Misji świętych na świecie. Po Niedzieli Misyjnej w Polsce następuje też Tydzień Misyjny, którego hasłem w tym roku będą słowa: „Wyrusz na misje już dzisiaj”.

2. Dziś na Mszę św. o godz. 18 zapraszam kandydatów do sakramentu bierzmowania. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie organizacyjne. Zapraszam uczniów klas I szkół średnich, którzy jeszcze nie przyjęli tego sakramentu, oraz ich rodziców.

3. 22 października we wtorek obchodzić będziemy wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

4. Modlitewne spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich odbędzie się 25 października o godz. 16.00. Serdecznie zapraszam.

5. Za tydzień w niedzielę obchodzić będziemy XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po każdej Mszy świętej zostaną zebrane ofiary do puszek na ten cel.

6. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje mszalne na rok 2020 a także na wypominki roczne i jednorazowe. W każdą niedzielę od 2020 roku Msza święta o godz. 12.45 jako zbiorowa, będzie sprawowana w rożnych intencjach zamówionych przez wiernych.

7.Słowo dotyczące prac związanych z odnowieniem elewacji zewnętrznej kościoła. Dalsze prace elewacyjne będą kontynuowane na wiosnę w przyszłym roku po naprawie dachu. Bez wejścia na dach nie można było stwierdzić stanu technicznego dachu, który wymaga naprawy. Na dzień bieżący koszt wszystkich dotychczasowych prac wyniósł 107 tys. zł. W zakres tych prac wchodzi: odwodnienie kościoła, wymiana okien, częściowa naprawa dachu i wykonanie elewacji na tylnej ścianie kościoła. Na chwilę obecną wobec wyżej wymienionych prac, parafia zalega 43 tys. Dziękuję za modlitwę i składane ofiary.

      
Ks. Proboszcz


MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.