Parafia w Izabelinie

Ogłoszenia z XXX Niedzieli Zwykłej - 27.10.2019

Piotr Włusek | 28.10.2019, 14:03:16

1.Dziś obchodzimy XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który wspieramy naszą modlitwą i ofiarami.Po każdej Mszy świętej będzie można złożyć ofiary do puszek na ten cel.

2.Z soboty na niedzielę w naszej Ojczyźnie nastąpiła zmiana czasu z letniego na zimowy.

3. W dniu jutrzejszym obchodzimy święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

4.W najbliższy piątek 1 listopada, obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. zostaną odprawione o godz. 8.30, 10, 11.30 i 18 (nie będzie Mszy św. o godz. 12.45). Po Eucharystii która rozpocznie się o godz. 11.30, wyruszy procesja na cmentarz, gdzie będziemy odmawiać modlitwy w intencji naszych zmarłych przy pięciu stacjach. Od 1 do 8 listopada, można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy (choćby myślnie) za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych. W piątkową uroczystość przypada pierwszy piątek miesiąca. Do sakramentu pokuty będzie można przystąpić podczas każdej Eucharystii. Zgodnie z kodeksem prawa kanonicznego, można w tym dniu spożywać pokarmy mięsne.

5. W sobotę 2 listopada obchodzimy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w naszym Kościele, zostaną odprawione o godz. 8, 10 i 18. Wierni mogą w tym dniu uzyskać (jeden raz) odpust zupełny, który można ofiarować tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. W tym celu należy pobożnie nawiedzić Kościół lub Kaplicę publiczną (także półpubliczną), ale tylko Ci, którzy z niej prawnie korzystają i odmówić tam Modlitwę Pańską i Wyznanie wiary zachowując inne zwykłe warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia św., modlitwę wg intencji Ojca św. oraz wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

6. Najbliższa sobota jest pierwszą sobotą miesiąca. Po Mszy św. o godz. 18 będzie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.

7. Z posługą sakramentalną do chorych udamy się w sobotę 9 listopada.

8. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje mszalne na rok 2020 a także na wypominki roczne i jednorazowe.

Ks. Proboszcz


MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.