Parafia w Izabelinie

Ogłoszenia z XXXI Niedzieli Zwykłej - 03.11.2019

Piotr Włusek | 03.11.2019, 10:16:45

1.  W związku z pierwszą niedzielą miesiąca, dziś po sumie odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu.

2.   Pamiętajmy, że w każdy dzień w oktawie uroczystości Wszystkich Świętych czyli w dniach 1-8 listopada – nawiedzając cmentarz i modląc się tam za zmarłych – możemy uzyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany wyłącznie w intencji zmarłego. Trzeba jeszcze spełnić warunki zwykłe, konieczne dla uzyskania odpustu i odmówić modlitwy w intencjach papieskich.

3.  Z posługą sakramentalną do chorych udamy się w najbliższą sobotę 9 listopada.

4.  W poniedziałek 11 listopada przypada 101. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym dniu w naszym kościele o godz. 11.30 odbędzie się koncert Chóru parafialnego „Tibi Domine” pod dyrekcją Jana Królaka w wykonaniu którego usłyszymy pieśni patriotyczne. O godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny i poległych w jej obronie. Podczas Eucharystii będziemy dziękować Opatrzności Bożej za wolną i niepodległą Ojczyznę oraz zawierzymy Bogu losy Polski i całego narodu. Po Eucharystii będzie miało miejsce złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy dzwonnicy. Z dalszym ciągiem uroczystości organizowanych na terenie Gminy Izabelin, można zapoznać się w gablocie przed kościołem.  Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

5.   Jak co miesiąc, również w listopadzie, Fundacja im. Księdza Aleksandra Fedorowicza zaprasza na konsultacje psychologiczne, które odbędą się we wtorek 5 listopada w godz. 20-21 oraz porady adwokackie – we wtorek 12 listopada w godz. 19-21. W każdy piątek o godz. 17 spotyka się grupa wsparcia dla osób uzależnionych i pijących szkodliwie. Pomoc udzielana jest bezpłatnie. Można jeszcze dołączyć na zajęcia do Izabelińskiej Szkoły Ikon, która w październiku po przerwie wakacyjnej wznowiła swoją działalność. Wszystkie aktualności można śledzić na stronie internetowej Fundacji.

6.   Jak w każdą drugą niedzielę miesiąca za tydzień ofiary złożone na tacę, będą przeznaczone na spłatę należności za część wykonanej elewacji kościoła, naprawę dachu i na prace przy elewacji które będą kontynuowane w przyszłym roku.

Ks. Proboszcz


MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.