Parafia w Izabelinie

Ogłoszenia z XXXIII Niedzieli Zwykłej - 17.11.2019

Piotr Włusek | 19.11.2019, 14:55:58

1.Najbliższa Niedziela jest uroczystością Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Z tej racji po sumie odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu. Odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. Można zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświęcenia.

2. 22 listopada w liturgii wspominamy św. Cecylię, która jest patronką Muzyki Kościelnej i tych którzy ją uprawiają. W przyszłą niedzielę 24 listopada o godz. 10 zostanie odprawiona Msza święta w intencji Chóru Tibi Domine, scholii młodzieżowej oraz scholii dziecięcej „Kwiatki św. Franciszka”. Oprawa muzyczna będzie przygotowana przez te zespoły. Po Mszy św. odbędzie się  koncert wokalno-instrumentalny w wykonaniu tych zespołów. Ze szczegółami można zapoznać się na plakacie w gablocie.

3. Za tydzień po każdej Mszy świętej odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na rzecz pomocy Maciusiowi, który z diagnozą medyczną: autyzm, upośledzenie umysłowe w stopniu znacznym, opóźnienie rozwoju psychoruchowego potrzebuje stałej długotrwałej opieki, pielęgnacji, systematycznego leczenia i rehabilitacji.

4. Również za tydzień – 24 listopada w Święto Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata po każdej Mszy Świętej prezes Fundacji im. ks. Aleksandra Fedorowicza „Przyjaciele Alego” skieruje kilka zdań do naszej wspólnoty parafialnej. Przedstawi po krótce sprawozdanie z dotychczasowych działań, opowie o podejmowanych inicjatywach. Tego dnia będzie możliwość nabycia cegiełki fundacji w postaci płyty lub książeczki ze wspomnieniami o naszym pierwszym Proboszczu – ks. Alim. Chętni będą mogli dołączyć do grona wolontariuszy fundacji.

5.Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca bardzo serdecznie zaprasza wszystkie osoby powyżej 17 roku życia, które pragną odnowienia osobistej relacji z Panem Bogiem, do wzięcia udziału w Seminarium Odnowy Wiary. Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę, 20 listopada o godz. 19.30 w kościele Matki Bożej Meksyku Laski ul. 3 Maja 40/42. Cały cykl zamyka 13 środowych spotkań. W trakcie spotkań jest przewidziana opieka dla dzieci.

Ks. Proboszcz


MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.