Parafia w Izabelinie

Ogłoszenia z I Niedzieli Adwentu - 01.12.2019

Piotr Włusek | 06.12.2019, 08:50:42

1.Dzisiejsza Niedziela jest I Niedzielą Adwentu. „Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Chrystusa Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje nasze dusze ku oczekiwaniu Jego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania” (Kal 39).

2. Msze święte (Roraty) będą odprawiane codziennie o godz. 7 w Kościele z wyjątkiem niedziel. Do wspólnej modlitwy zachęcam wszystkich parafian a w sposób szczególny dzieci. Ze względu na Msze roratnie o godz. 7 nie będzie Mszy św. o godz. 8.

3. Dziś na Mszę św. o godz. 11.30 zapraszam dzieci, które przystąpią do I Komunii świętej oraz ich rodziców.

4.W związku z pierwszą Niedzielą miesiąca, dziś po sumie odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

5. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii rozpoczną się 6 grudnia tj. w najbliższy piątek a zakończą się w niedzielę 8 grudnia, która jest uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Program rekolekcji:

6 grudnia (piątek)

7.00 – Msza św. (roraty) z udziałem i z nauką dla dzieci

10.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych

18.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych

7 grudnia (sobota) – dzień spowiedzi świętej

7.00 – Msza św. (roraty) z udziałem i z nauką dla dzieci

10.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych

18.00 – Msza św z nauką dla dorosłych. Po Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20. Spowiedź św. od godz. 9.30 i 17.30 a także podczas Mszy św.
o godz. 7.

8 grudnia (niedziela)

8.30 – Msza św. z nauką dla dorosłych

10.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych

11.30 – Msza św. z nauką dla dzieci

12.45 – Msza św. z nauką dla dorosłych

18.00 – Msza św. z nauką dla młodzieży

Rekolekcje adwentowe poprowadzi ks. dr Wojciech Wróblewski. Ofiary podczas każdej Mszy św. w piątek i w sobotę, będą złożone dla ks. Wojciecha z przeznaczeniem na cele ewangelizacyjne.

6. W II Niedzielę Adwentu, tj. 8 grudnia br., będziemy obchodzili XIX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi
na Wschodzie. Tego dnia będziemy modlili się za wiernych Kościoła katolickiego na Wschodzie. Ofiary na ten cel będzie można złożyć po każdej Mszy św. do puszek przed Kościołem.

7. Również do puszek umieszczonych pod chórem można składać ofiary na rzecz wystroju świątecznego naszego kościoła.

8. Począwszy od najbliższej niedzieli w każdą Niedzielę Adwentu
w korytarzu przy wejściu do Domu parafialnego, Akcja Katolicka będzie zbierała ofiary na rzecz ubogich z naszej parafii. Będą rozprowadzane opłatki i świece caritas. Cena świec: mała 7 zł, duża 14 zł. Również ministranci będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny z myślą o swoim funduszu ministranckim.

9. W okresie Adwentu, księża udadzą się z posługą sakramentalną do chorych. Rodziny tychże osób, prosimy o skontaktowanie się z księżmi w celu ustalenia terminu.

10.  Spotkanie Misji św. Teresy odbędzie się w poniedziałek
2 grudnia, po Mszy św. wieczornej w Domu Parafialnym. Zapraszam.

11.  Zbiórka ministrantów, kandydatów i lektorów odbędzie się
w sobotę o godz. 10.

12.  Spotkanie kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w niedzielę 8 grudnia po Mszy św. wieczornej.

13.  Fundacja „Przyjaciele Alego” zaprasza w najbliższy poniedziałek 2 grudnia 2019 o godz. 20 na spotkanie Sekretariatu Fundacji. Będą omawiane plany na najbliższy czas. Wszystkich chętnych do czynnego włączenia się w wolontariat na rzecz Fundacji bardzo serdecznie zapraszam.

14.  Fundacja zaprasza we wtorek 3 grudnia w godz. 20-21 na bezpłatne konsultacje psychologiczne. W środę 4 grudnia w godz. 19-21 będzie miał miejsce bezpłatny dyżur porad adwokackich. Dodatkowo, jest możliwość umówienia się z prawnikiem w środę 18 grudnia w godz. 19-20, ale tylko po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu takiej potrzeby. Nr telefonu prawnika na stronie fundacji. Wszystkie informacje dostępne są na stronie internetowej fundacji www.przyjacielealego.pl oraz facebooku.

15.  Zapraszamy 8 grudnia w Święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na wspólny wyjazd do Niepokalanowa w rocznicę zawierzenia Fundacji „Przyjaciele Alego” Matce Bożej. Wyjazd jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii oraz mailowo do 4 grudnia. Zbiórka w niedzielę o godz. 16.30 na parkingu przy Parafii. Powrót około  21.00. W planie wspólna Eucharystia, konferencja, herbata i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Do Niepokalanowa pojedzie z grupą chętnych nasz wikary – ks. Jacek.

16.   Jak w każdą drugą niedzielę miesiąca za tydzień ofiary złożone na tacę, będą przeznaczone na spłatę należności za część wykonanej elewacji kościoła, naprawę dachu i na prace przy elewacji które będą kontynuowane w przyszłym roku. 


Ks. Proboszcz


MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.