Parafia w Izabelinie

Ogłoszenia z III Niedzieli Adwentu - 15.12.2019

Piotr Włusek | 14.12.2019, 22:21:59

1.  Dziś rozpoczynają się dni Kwartalne Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

2.   Dni powszednie od 17-24 grudnia włącznie są przeznaczone na bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości Narodzenia Pańskiego.

3.   Przy wejściu do Domu Parafialnego Akcja Katolicka zbiera ofiary na rzecz ubogich z naszej parafii. Rozprowadzane są opłatki i świece wigilijne. Cena świec: mała 7 zł, duża 14 zł. U ministrantów można zaopatrzyć się w sianko na stół wigilijny, a składane ofiary będą przeznaczone na wsparcie funduszu ministranckiego.

4.   Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane do puszek umieszczonych pod chórem z przeznaczeniem na wystrój świąteczny naszego kościoła.

5.   Msze święte (Roraty) są odprawiane codziennie o godz. 7 w Kościele z wyjątkiem niedziel i uroczystości. Do wspólnej modlitwy zachęcam wszystkich parafian a w sposób szczególny dzieci. Ze względu na Msze roratnie o godz. 7 nie będzie Mszy św. o godz. 8.

6.   W okresie Adwentu, księża udadzą się z posługą sakramentalną do chorych. Rodziny tychże osób, prosimy o skontaktowanie się z księżmi w celu ustalenia terminu.

7.   Wierni, którzy chcieliby jeszcze skorzystać z Sakramentu pokuty, mogą to uczynić w piątek 20 grudnia w godzinach 17.00-20.00. W tym czasie będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu (z przerwą na Mszę św. o godz. 18).

8.   Wójt Gminy Izabelin oraz Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, serdecznie zapraszają seniorów, kombatantów, osoby samotne i niepełnosprawne z terenu Gminy Izabelin na tradycyjne spotkanie wigilijne, które odbędzie się 16 grudnia 2019 r. o godz. 13.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury Izabelin.

9.   Kontynuujemy wizytę duszpasterską (kolędę). Dziękuję za życzliwe przyjęcie, oczekiwanie na kapłana i odprowadzenie do sąsiadów a także za składane ofiary na spłatę zaległości za wykonaną już część elewacji kościoła, naprawę dachu świątyni i kontynuowanie dalszego ciągu odnawiania zewnętrznej elewacji. Termin rozpoczęcia prac przewidziany jest na początek wiosny przyszłego roku. Program kolędy w tym tygodniu przedstawia się następująco:

16 grudnia (poniedziałek) godz. 16

Hornówek, ul. Boiskowa nr 17A-37 oraz te domy do których ksiądz z wizytą duszpasterską nie dotarł w sobotę (jeden ksiądz); Rozpoczęcie od nr 17A;

17 grudnia (wtorek) godz. 16

Hornówek, ul. Polna (jeden ksiądz).

Gdyby ktoś zechciał przyjechać i odwieźć księży po zakończonej kolędzie uprzejmie proszę o zgłoszenie się tych osób dziś w zakrystii.

Ks. Proboszcz


MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.