Parafia w Izabelinie

Ogłoszenia z 2. Niedzieli po Narodzeniu Pańskim - 05.01.2020

Piotr Włusek | 04.01.2020, 23:27:36

1.  W związku z pierwszą Niedzielą miesiąca, dziś po sumie odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

2.   Spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania dzisiaj po Mszy św. o 18.00 w kościele. Kolejne takie spotkanie w niedzielę 19 stycznia.

3.   W dniu jutrzejszym 6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze święte zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Po modlitwie po Komunii św. podczas każdej Eucharystii będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa oraz poświęcenia kadzidła i kredy. Ofiary złożone w tym dniu będą przeznaczone na misje święte. Uroczystość Objawienia Pańskiego jest świętem nakazanym, dlatego obowiązkiem wiernych jest uczestnictwo we Mszy św. i powstrzymanie się od prac niekoniecznych.

4.   Tego dnia po Mszy św. wieczornej o godz. 19 odbędzie się doroczny koncert kolęd w naszym kościele. Chętne rodziny, grupy, oraz osoby indywidualne, które chcą wziąć udział w koncercie, proszę o zgłaszanie się do naszego organisty pana Jana. Podczas koncertu będzie można złożyć ofiary na rzecz nowego nagłośnienia i nowych mikrofonów dla naszego chóru.

5.   Jak co roku, w uroczystość Trzech Króli Truskaw zaprasza na wspólne kolędowanie. Zbiórka na starej pętli przy wjeździe do Truskawia o godz. 14.30. Zachęcamy do przebrania się w stroje kolędników i zabrania ze sobą śpiewników, instrumentów muzycznych, pochodni, lampionów, a dzieci – koszyków na zbierane słodycze. Zebrane pieniądze jak co roku zostaną przekazane na potrzeby najbardziej potrzebujących.

6.   Również 6 stycznia o godz. 15.30 Fundacja „Przyjaciele Alego” zaprasza na świąteczne spotkanie kolędowe. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich chętnych do siedziby Fundacji.

7.   Fundacja „Przyjaciele Alego” w styczniu zaprasza na bezpłatny dyżur porad adwokackich w środę 8 stycznia w godz. 19.00 - 21.00 oraz bezpłatne konsultacje psychologiczne we wtorek
14 stycznia w godzinach 20.00 - 21.00. W każdy piątek o godzinie 17.00 spotyka się grupa wsparcia dla osób uzależnionych i pijących szkodliwie. Pomoc udzielana jest bezpłatnie.

8.  Z posługą sakramentalną do chorych udamy się wyjątkowo 11 stycznia w sobotę.

9.   Najbliższa niedziela jest świętem Chrztu Pańskiego.

10.   Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią Msze św. niedzielne o godz. 12.45 będą sprawowane w intencjach zbiorowych.

11.   Również od miesiąca lutego 2020 r., sakrament chrztu świętego będzie sprawowany w drugą i czwartą niedzielę miesiąca.

12.   Są jeszcze wolne miejsca na intencje mszalne.

13.  Jak w każdą drugą niedzielę miesiąca za tydzień ofiary złożone na tacę, będą przeznaczone na spłatę należności za część wykonanej elewacji kościoła, naprawę dachu i na prace przy elewacji które będą kontynuowane w przyszłym roku.

14.   Kontynuujemy wizytę duszpasterską (kolędę). Dziękuję za życzliwe przyjęcie, oczekiwanie na kapłana i odprowadzenie do sąsiadów a także za składane ofiary na spłatę zaległości za wykonaną już część elewacji kościoła, naprawę dachu świątyni i kontynuowanie dalszego ciągu odnawiania zewnętrznej elewacji. W dni powszednie kolęda rozpoczyna się od godz. 16, natomiast w soboty od godz. 9.

Program kolędy w tym tygodniu przedstawia się następująco:


7 stycznia (wtorek)

- Izabelin, ul. Siemiradzkiego (jeden ksiądz) Rozpoczęcie od początku ulicy;

- Izabelin ul. Tetmajera (jeden ksiądz). Rozpoczęcie od początku ulicy;

9 stycznia (czwartek)

- Izabelin, ul. Piaskowa (jeden ksiądz). Rozpoczęcie od początku ulicy;

10 stycznia (piątek)

- Izabelin, ul. Paderewskiego (jeden ksiądz). Rozpoczęcie od początku ulicy;

- Izabelin, ul. 3 Maja „Dom Nauczyciela” (jeden ksiądz).
W Domu Nauczyciela kolęda rozpocznie się wyjątkowo od godz. 18.30;

11 stycznia (sobota)

- Izabelin, ul. Leśnej Polany, Prymasowska i Kopernika (jeden ksiądz). Rozpoczęcie od ul. Leśnej Polany;

- Izabelin, ul. Chełmońskiego i ul. Matejki (jeden ksiądz). Rozpoczęcie od ul. Chełmońskiego;

13 stycznia (poniedziałek)

- Izabelin, ul. Leśna, Krótka i Osiedle Feniks (jeden ksiądz). Rozpoczęcie od ul. Leśnej;

- Izabelin, ul. Słoneczna i Grzybowa (jeden ksiądz). Rozpoczęcie od ul. Słonecznej;

Gdyby ktoś zechciał przyjechać i odwieźć księży po zakończonej kolędzie uprzejmie proszę o zgłoszenie się tych osób dziś w zakrystii.


Ks. Proboszcz


MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.