Parafia w Izabelinie

Ogłoszenia z III Niedzieli Zwykłej - 26.01.2020

Piotr Włusek | 26.01.2020, 22:27:16

1.  Ojciec Święty Franciszek ustanowił Listem Apostolskim Misericordia et misera Niedzielę Słowa Bożego, która będzie obchodzona zawsze w III Niedzielę zwykłą w ciągu roku. W tym roku Pierwsza Niedziela Słowa Bożego przypada w dniu dzisiejszym.

2.   Również dziś obchodzimy 67. Światowy Dzień Trędowatych pod hasłem: „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”.

3.   Dziś przypada także XX. Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce, którego hasło brzmi: „Chrześcijanie i muzułmanie: w służbie powszechnego braterstwa”.

4.   Po Mszy św. o godz. 10 w dniu dzisiejszym odbędzie się 14. Koncert organowy w wykonaniu Jana Królaka naszego organisty. Podczas koncertu zaplanowane jest również wspólne śpiewanie polskich kolęd i pastorałek. Będzie można złożyć ofiary na rzecz renowacji i konserwacji organów piszczałkowych w naszym kościele.

5.   W tym tygodniu w poniedziałek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

6.   Modlitewne Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, odbędzie się jutro o godz. 16.

7.   Najbliższa sobota jest pierwszą sobotą miesiąca. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.

8.  Również w tym dniu po Mszy św. o godz. 18 odbędzie się spotkanie sióstr kół żywego różańca z księdzem Jackiem.

9.   W przyszłą niedzielę 2 lutego br. obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) i Dzień Życia Konsekrowanego. Podczas każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa i poświęcenia gromnic. Ofiary złożone na tacę, będą przeznaczone na rzecz zakonów klauzurowych. Bardzo proszę o umieszczenie na gromnicach osłonek ażeby nie zanieczyścić kościoła woskiem.

10.  Za tydzień w niedzielę o godz. 18 zostanie odprawiona Msza św. z oprawą muzyczną Chóru Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Po Eucharystii będzie miał miejsce koncert w wykonaniu Chóru, podczas którego usłyszymy kolędy oraz pieśni patriotyczne.

11.   Kontynuujemy wizytę duszpasterską (kolędę). Dziękuję za życzliwe przyjęcie, oczekiwanie na kapłana i odprowadzenie do sąsiadów a także za składane ofiary na rzecz odnawiania zewnętrznej elewacji kościoła i naprawy dachu. W dni powszednie kolęda rozpoczyna się od godz. 16, natomiast w soboty od godz. 9. Program kolędy w tym tygodniu przedstawia się następująco:

·  27 stycznia (poniedziałek)

Izabelin, ul. Izabelin, ul. Projektowana (dwóch księży),

nr 1 – 9 (1 ksiądz), nr 11 – 27 (2 ksiądz);

·  28 stycznia (wtorek)

Izabelin, ul. Prądzyńskiego (1 ksiądz) - rozpoczęcie od początku ulicy;

·  30 stycznia (czwartek)

Izabelin, ul. Skrzyneckiego (1 ksiądz) - rozpoczęcie od początku ulicy oraz od godz. 18.45 ul. Rynkowa (1 ksiądz);

·  1 lutego (sobota)

Izabelin, ul. Krasińskiego - numery parzyste; nr 4 – 50 (1 ksiądz) oraz nr 52 – 114 (jeden ksiądz). Jeden ksiądz rozpocznie od ronda, drugi zaś od nr 52.

Gdyby ktoś zechciał przyjechać i odwieźć księży po zakończonej kolędzie uprzejmie proszę o zgłoszenie się tych osób dziś w zakrystii.

Ks. Proboszcz


MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.