Parafia w Izabelinie

Ogłoszenia z I Niedzieli Wielkiego Postu - 01.03.2020

Piotr Włusek | 02.03.2020, 08:25:13

1.W związku z pierwszą niedzielą miesiąca, dziś po sumie odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

2.Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania ma swoje spotkanie dzisiaj, po Mszy św. wieczornej. Kolejne spotkanie - 15 III.

3. Spotkanie Misji św. Teresy odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 2 III, po Mszy św. wieczornej w Domu Parafialnym.

4.We wtorek przypada rocznica nominacji Pasterza Archidiecezji na stolicę metropolitalną w Warszawie a 4 marca w święto św. Kazimierza Królewicza dzień imienin Pasterza Archidiecezji. Pamiętajmy w naszych modlitwach o księdzu Kardynale Kazimierzu Nyczu.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w każdy czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00. 

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek  miesiąca. Spowiedź święta od godz. 17.15.

7. Najbliższa sobota jest pierwszą sobotą miesiąca. Po Mszy św. o godz. 18 będzie miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.

8. W drugą niedzielę Wielkiego Postu czyli za tydzień w Polsce obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku rozważamy temat „Eucharystia i misje”. Tego dnia ofiara do puszek będzie przeznaczona na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes.

9. Serdecznie zachęcam do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu:
- w każdy piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.15, natomiast dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. o godz. 18.00;

- w każdą niedzielę o godz. 11.00 nabożeństwo Gorzkich Żali.

10.  Panów chcących nauczyć się posługi przy ołtarzu i tworzyć Służbę Liturgiczną Dorosłych zapraszamy na spotkanie we wtorek 10 III po Mszy św. wieczornej do zakrystii kościoła.

11.  Z posługą sakramentalną do chorych udamy się 14 marca w sobotę.

12.  Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, rozpoczną się w
IV Niedzielę Wielkiego Postu.

13.   Fundacja "Przyjaciele Alego" zaprasza do lektury bloga o naszym pierwszym proboszczu - ks. Aleksandrze Fedorowiczu. Na bieżąco można śledzić m.in. wpisy biograficzne, związane z działalnością duszpasterską kapłana, świadectwa, a także inne ciekawostki. Blog znajduje się na stronie internetowej fundacji (pod adresem www.blog.przyjacielealego.pl). Zapraszamy też do dzielenia się swoimi komentarzami na stronie.

14.  W ramach działań prowadzonych przez Fundację zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych konsultacji psychologicznych, które odbędą się we wtorek 10 III  w  godz. 19.00 - 20.00.

15.  W środę 11 III Fundacja zaprasza na bezpłatne porady adwokackie, które udzielane będą w godz. 19.00-21.00 w domu parafialnym. W tym samym czasie i miejscu odbędzie się również dyżur mediatora - prawnika z Warszawy, doświadczonego w prowadzeniu mediacji, które służą ugodowemu rozwiązaniu różnorakich konfliktów (spraw rodzinnych, cywilnych, karnych, pracowniczych). W toku mediacji można rozwiązywać spory, które nie trafiły jeszcze na drogę postępowania sądowego. Porady są bezpłatne.

16.  W piątek 13 III o godz. 18.30 "Przyjaciele Alego" zapraszają wszystkich chętnych na spotkanie dotyczące problemów związanych z nadużywaniem alkoholu. Temat przybliży specjalista terapii uzależnień Jerzy Pietrzak. Spotkajmy się przy kawie i herbacie w siedzibie Fundacji.

17.   Jak w każdą drugą niedzielę miesiąca za tydzień ofiary złożone na tacę, będą przeznaczone na naprawę dachu i wykonanie dalszego ciągu prac elewacyjnych naszego kościoła.

18.  Dobiega końca wizyta duszpasterska w naszej parafii. Rodziny u których z różnych względów nieobecny był kapłan, proszone są o zgłaszanie się do zakrystii. Rodziny te odwiedzimy w poniedziałek i  wtorek (2 i 3 marca). 

  Ks. Proboszcz


MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.