Parafia w Izabelinie

Ogłoszenia z II Niedzieli Wielkiego Postu - 08.03.2020

Piotr Włusek | 09.03.2020, 08:28:57

1.Dziś w Polsce obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku rozważamy temat „Eucharystia i misje”. Dziś po każdej Eucharystii ofiary złożone do puszek będą przeznaczone na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes.

2.W dniu dzisiejszym obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Paniom ofiarujemy dar modlitwy i życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa.

3.  W imieniu Arcybiskupa Warszawskiego Księdza Kardynała Kazimierza Nycza Komitet Organizacyjny Archidiecezji Warszawskiej do spraw przygotowania uroczystości beatyfikacyjnych zaprasza do udziału w beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego Arcybiskupa Metropolity Gnieźnieńskiego i Warszawskiego, Prymasa Polski. Beatyfikacja odbędzie się w niedzielę 7 czerwca br. o godz. 12.00 na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Uroczystej Mszy Świętej koncelebrowanej będzie przewodniczył delegat Ojca Świętego Franciszka. Bezpośrednio po Mszy Świętej wyruszy do Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie procesja z relikwiami nowego Błogosławionego. Osoby chętne do udziału w uroczystości beatyfikacyjnej prosimy o zgłaszanie się do kancelarii i zakrystii w celu zapisu którego rezultatem będzie otrzymanie karty wstępu na plac celebry.

4. W dniach 13-15 marca w Domu Rekolekcyjnym Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża w Laskach odbędą się Rekolekcje dla dziewcząt które poprowadzi ks. Marek Gątarz. Natomiast w dniach 27-29 marca również w Laskach odbędą się rekolekcje wielkopostne które poprowadzi o. Marek Pieńkowski-dominikanin. Szczegóły na plakatach w gablocie.

5. Fundacja "Przyjaciele Alego" zaprasza do lektury bloga o naszym pierwszym proboszczu - ks. Aleksandrze Fedorowiczu. Można śledzić m.in. wpisy biograficzne, związane z działalnością duszpasterską kapłana, świadectwa, a także inne ciekawostki. Blog jest na stronie internetowej fundacji (www.blog.przyjacielealego.pl). Zapraszamy też do dzielenia się swoimi komentarzami na stronie.

6. W ramach działań prowadzonych przez Fundację zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych konsultacji psychologicznych, które odbędą się we wtorek 10 III  w  godz. 19.00 - 20.00.

7. W środę 11 III Fundacja zaprasza na bezpłatne porady adwokackie, udzielane w godz. 19.00-21.00 w domu parafialnym. W tym samym czasie i miejscu odbędzie się również dyżur mediatora - prawnika z Warszawy, doświadczonego w prowadzeniu mediacji, które służą ugodowemu rozwiązaniu konfliktów (spraw rodzinnych, cywilnych, karnych, pracowniczych). W toku mediacji można rozwiązywać spory, które nie trafiły jeszcze na drogę postępowania sądowego.

8. W piątek 13 III o godz. 18.30 "Przyjaciele Alego" zapraszają do siedziby Fundacji wszystkich chętnych na spotkanie dotyczące problemów związanych z nadużywaniem alkoholu. Temat przybliży specjalista terapii uzależnień Jerzy Pietrzak.

9. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania ma swoje spotkanie 15 III, po Mszy św. wieczornej.

10.  Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w każdy czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.

11.  Zapraszamy panów na męską pielgrzymkę autokarową do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu 28 III, w sobotę. Przewidywany koszt to minimum 70 zł. Ostateczny koszt zależy od ilości chętnych. Zapisy u ks. Jacka bądź w zakrystii.

12.  Spotkanie ministrantów, kandydatów i lektorów w sobotę o 10.00.

13.  Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do puszek umieszczonych pod chórem.

14.   Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie i składane ofiary. Podsumowanie nastąpi w najbliższym czasie.

Ks. Proboszcz


MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.