Parafia w Izabelinie

Ogłoszenia z III Niedzieli Wielkiego Postu - 15.03.2020

Piotr Włusek | 15.03.2020, 08:59:31

1.  W związku z zaistniałą sytuacją w naszej ojczyźnie i na świecie, rekolekcje wielkopostne dla dzieci i dorosłych które miały rozpocząć się w naszej parafii w przyszłą niedzielę, zostają odwołane. W miarę rozwoju wypadków, będziemy zastanawiali się nad innymi rozwiązaniami.

2.   W piątki odwołujemy drogę krzyżową o godz. 17.15. Nabożeństwo to zostanie odprawione po Mszy św. wieczornej. Jednak proszę o roztropność a tych którzy pozostaną w swoich domach, proszę o modlitwę.

3.   Zawieszamy spotkania dla kandydatów do bierzmowania, ministrantów, próby scholi dziecięcej, chóru parafialnego a także innych grup parafialnych. Jednocześnie informujemy że zostaje odwołana pielgrzymka do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

4.   Poniedziałkowe spotkanie formacyjne Fundacji „Przyjaciele Alego” zostaje odwołane.

5.   Od poniedziałku do soboty, kościół będzie otwarty od godz. 17.15 do godziny 19.30. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

6.   Zgodnie z apelem przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski oraz Arcybiskupa Warszawskiego zachęcam do uczestnictwa w Mszach świętych transmitowanych przez media oraz Komunii św. duchowej. Z programem Mszy świętych transmitowanych przez telewizję, można zapoznać się w gablocie.

7.   Po każdej Mszy św. w dzień powszedni i w niedzielę, na zakończenie Mszy św. będziemy śpiewać suplikacje „Święty Boże” i „Któryś za nas cierpiał rany”.

8.   W sprawach posługi chorym bądź pogrzebów można nadal zgłaszać się do kancelarii parafialnej, która działa bez zmian.

9.   19 marca w czwartek obchodzić będziemy uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Zachęcamy do modlitwy w gronie rodzinnym przez wstawiennictwo św. Józefa – patrona Kościoła.

10.   Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do puszek umieszczonych pod chórem.

11.  Sołtys i Rada Sołecka Truskawia informuje: W związku z zaistniałą sytuacją, odwołujemy zebranie wiejskie, które było zaplanowane 18 marca.

12.  W tych trudnych dniach niech towarzyszy nam chrześcijańska wiara, modlitwa i nadzieja a jednocześnie bezgraniczne zaufanie Bogu i jego Matce.

  Ks. Proboszcz


MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.