Parafia w Izabelinie

Ogłoszenia z IV Niedzieli Wielkanocnej - 03.05.2020

Piotr Włusek | 02.05.2020, 21:43:26

1.  Czwarta Niedziela Wielkanocna jest nazywana Niedzielą Chrystusa Dobrego Pasterza, a także 57. Światowym Dniem Modlitw o Powołania.

2.  Dziś obchodzimy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja a także Święto Narodowe. Pamiętajmy o Ojczyźnie i poległych w jej obronie. Również dziś na Jasnej Górze odbędzie się uroczyste zawierzenie Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej.

3.  W najbliższy piątek przypada Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski i Archidiecezji Warszawskiej. W tę  piątkową uroczystość zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego można spożywać pokarmy mięsne.

4.  Nabożeństwa majowe w naszym kościele będą odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele o godz. 11.00. Modlimy się o ustanie pandemii i o deszcz.

5.  Bardzo dziękuję o dokonane wpłaty na rzecz funkcjonowania parafii w obecnej sytuacji, a także na rzecz prac remontowych, które rozpoczną się w tym tygodniu (naprawa dachu, oraz lewa i prawa strona elewacji świątyni).

6.  Zgodnie z aktualnymi zarządzeniami w nabożeństwach, w naszym kościele jednorazowo może uczestniczyć około 33 osób. Wierni proszeni są o zakrywanie ust i nosa.

7.  We wtorek po Mszy św. wieczornej rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje przygotowujące do zawierzenia się Matce Boże wg wzoru św. Ludwika Marii Grignon de Monfort. Rekolekcje polegają na indywidualnym rozważaniu tekstu “Traktatu o doskonałym nabożeństwie” a kończą się nabożeństwem ofiarowania się Chrystusowi przez ręce Maryi. Ilość miejsc z racji trwających obostrzeń – ograniczona.

8.  4 maja obchodzimy Dzień Strażaka. Prosząc wstawiennictwa Patrona Strażaków św. Floriana wypraszamy dla Druhów ze Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Izabelinie i Laskach, oraz ich Rodzin obfitości Bożego błogosławieństwa. Składam serdeczne Bóg zapłać za trwanie przy Panu Jezusie i w Kościele. Szczęść Boże!

Niech Matka Najświętsza, Królowa Polski, czuwa nad naszą Ojczyzną i parafią, wyprasza obfitość Bożego błogosławieństwa, a także mocną wiarę i nadzieję w tym czasie udręk wywołanych przez pandemię oraz suszę.

Ks. Proboszcz


MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.