Parafia w Izabelinie

Ogłoszenie dotyczące I Komunii Świętej w 2020 roku

Piotr Włusek | 10.05.2020, 20:03:04

Szanowni Państwo!

Obecna sytuacja związana z obostrzeniami sanitarnymi zmusiła nas do reorganizacji przygotowań i przebiegu I Komunii św., gdyż nie da się przeprowadzić tej uroczystości wzorem lat ubiegłych - w dużej grupie. W trosce o bezpieczeństwo dzieci i ich rodzin ustalony został następujący przebieg tego wydarzenia.

Uroczystość I Komunii św. odbędzie się w grupach 5 – 6 osobowych we wrześniu. Aby zachować limit osób mogących przebywać w naszej świątyni na 1 dziecko przypada 4 osób dorosłych.

Komunie odbywać się będą od 12 do 27 września: w soboty o godz. 10.00 i 12.00 oraz w niedziele o godz. 10.00 i 11.30.

Podział na grupy zostanie dokonany według klas i kolejności z dziennika. O terminie Rodzice zostaną poinformowani przez dziennik elektroniczny.

Zgodnie z nauczaniem Kościoła to Rodzice są pierwszymi katechetami swoich dzieci. W związku z obostrzeniami, prosimy więc o wspólną codzienną, modlitwę w rodzinach, o lekturę Pisma św., zaangażowanie w przygotowanie do spowiedzi.

Przygotowanie do przyjęcia sakramentu, prowadzone przez panią Katechetkę, odbywa się również zdalnie, na lekcji religii prowadzonej online.

Pierwsze spowiedzi dzieci zostaną przeprowadzone w piątki przed daną uroczystością.

Przed uroczystościami ks. Proboszcz będzie chciał zobaczyć się z Rodzicami na osobnym spotkaniu, o którym poinformujemy z odpowiednim wyprzedzeniem.

Odbiór strojów komunijnych zostanie przeprowadzony w sposób indywidualnie (szczegóły w dzienniku elektronicznym). Jeśli chodzi o pamiątki komunijne - klasy, które nie zrobiły składki, proszone są o zorganizowanie jej do końca roku szkolnego. Prosimy też, aby na danej uroczystości był jeden fotograf, do ustalenia między rodzicami z danej grupy.

Ks. Proboszcz

wraz z zespołem katechetycznym


MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.