Parafia w Izabelinie

Ogłoszenia z Uroczystości Trójcy Przenajświętszej - 07.06.2020

Piotr Włusek | 06.06.2020, 10:09:26

1)  Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy w tym roku czas Komunii św. wielkanocnej. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pojednania.

2)  Także dzisiaj obchodzimy 13 Święto Dziękczynienia. Po każdej Mszy św. przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie - wotum Narodu za wielkie dzieła Boże w naszej Ojczyźnie.

3)  Dziś na Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się Akt Ofiarowania Chrystusowi przez ręce Maryi wg wzoru św. Ludwika Marii Grignon de Monfort.

4)  Trwają nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa – w niedziele o godz. 11.00, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

5)  Spotkanie Misji św. Teresy w poniedziałek 15 czerwca po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym. Misja św. Teresy zaprasza młodzież na wyjazd wakacyjny na Kaszuby w terminie 17-24 sierpnia. Zakwaterowanie w ośrodku Kormoran przystosowanym do nowych wymogów sanitarnych związanych z COVID-19 Bliższe informacje w zakrystii.

6)  W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, tym razem jednak na terenie kościelnym. Proszę o przygotowanie ołtarzy według dotychczasowego zwyczaju. Z racji procesji nie będzie tego dnia wieczornej Adoracji.

7)  Od przyszłego tygodnia rozpoczniemy remont prawej strony elewacji kościoła. Bardzo dziękuję za dokonane wpłaty na rzecz tych działań. Ofiary składane na tacę w każdą drugą niedzielę miesiąca są również przeznaczone na rzecz trwających prac remontowych.

8)  Młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania 9 listopada z rąk ks. Kard. Kazimierza Nycza. Bezpośrednie przygotowania do tej uroczystości rozpoczniemy po wakacjach. Do tego czasu młodzież proszona jest o uczestnictwo w liturgii wg indeksu.

9)  Uroczystości pierwszokomunijne odbędą się w trzech grupach w sobotę 27 czerwca. Pozostałe dzieci przystąpią do I Komunii we wrześniu, zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami. Spotkanie rodziców dzieci, które przystąpią do I Komunii św. we wrześniu odbędzie się we wtorek 9 czerwca o godz. 17.00.

  Ks. Proboszcz


MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.