Parafia w Izabelinie

Ogłoszenia z XVI Niedzieli Zwykłej - 19.07.2020

Piotr Włusek | 18.07.2020, 17:35:11

1.  Przez okres wakacji do sierpnia włącznie nie ma Mszy św. o 12.45, a kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki, środy i piątki od 17.00.

2.  Modlitewne spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich odbędzie się w piątek 24 VII o 16.00.

3.  W najbliższą sobotę obchodzimy święto św. Jakuba, Apostoła, natomiast dzień później wspominamy św. Joachima i Annę, Rodziców Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom z racji ich patronów - w tym roku przypadający wyjątkowo w niedzielę.

4.  W dniach 19 – 26 lipca obchodzony jest w Kościele w Polsce XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”. Z racji przypadającego w tym tygodniu dnia automobilistów, motocyklistów i kierowców pojazdów mechanicznych, których patronem jest św. Krzysztof, będziemy w ich intencji modlili się w najbliższą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 10.00. Po Eucharystii będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych. W czasie Mszy św. będziemy prosili Pana Boga by strzegł od niebezpieczeństw i darzył łaską wszystkich kierowców, motocyklistów, rowerzystów, pieszych i podróżujących. Będziemy też dziękować Panu Bogu za dotychczasowe szczęśliwe podróże. Tę wdzięczność możemy okazać nie tylko przez modlitwę i uczestnictwo w Eucharystii, ale także poprzez udział w akcji „św. Krzysztof – jeden grosz za jeden km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla polskich misjonarzy pracujących na różnych kontynentach”. Ofiary na ten cel, będzie można złożyć za tydzień po każdej Mszy św. do puszek przed kościołem.

5.  Trwają prace nad remontem frontonu naszego kościoła. W ramach remontu zostanie wymieniona instalacja elektryczna, zmienione oświetlenie fasady i dzwonnicy, odnowione figury oraz wymienione okna. Przewidziany jest także remont zakrystii. Bardzo dziękuję za dokonane wpłaty na rzecz tych prac.

Ks. Proboszcz


MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

  • 8:30
  • 10:00
  • 11:30 (z udziałem dzieci)
  • 12:45
  • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

  • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
  • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.