Parafia w Izabelinie

Ogłoszenia - XXVI Niedziela Zwykła (27.09.2020)

ks. Jacek Gomulski | 28.09.2020, 09:48:59

 1. Dzisiaj przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
 2. W najbliższy wtorek obchodzimy Święto Św. Archaniołów, Michała, Gabriela i Rafała, a w piątek wspomnienie Św. Aniołów Stróżów.
 3. W czwartek rozpoczynamy miesiąc październik, który jest poświęcony szczególnej czci Najświętszej Maryi Pannie. Nabożeństwa różańcowe w naszym Kościele w dni powszednie będą odprawiane po Mszy Św. wieczornej, natomiast w niedzielę o godz.11.00. We wtorki i piątki na Mszę Św. i na nabożeństwo zapraszam dzieci i młodzież. Natomiast w środy dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Św. oraz przygotowujące się do tej uroczystości w przyszłym roku, oraz ich rodziców.
 4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź Św. od godz. 17.00
 5. Najbliższa sobota jest pierwszą sobotą miesiąca. Po Mszy Św. wieczornej będzie miała miejsce Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
 6. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość odpustową ku czci Św. Franciszka z Asyżu i rocznicę konsekracji naszego Kościoła. Msza Św. w intencji parafian zostanie odprawiona o godz. 11.30. Po Eucharystii odbędzie się procesja eucharystyczna. Serdecznie zapraszam na powyższe uroczystości i bardzo proszę o włączenie się w ich przygotowanie według dotychczasowego zwyczaju. Ze względu na uroczystości za tydzień nie będzie Mszy Św. o 12.45, a nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione po Mszy Św. wieczornej.
 7. Uroczystość I Komunii Św. w przyszłym roku planowana jest na niedzielę 23 maja, a rocznica I Komunii Św. dzieci, które w tym roku przystąpiły do tego Sakramentu na niedzielę 30 maja.
 8. Zapraszam na cykl katechez dla narzeczonych przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa. Spotkania będą odbywały się we wtorki o godz. 18.45 w Domu Parafialnym i rozpoczną się 6 października. Zgłoszenia do Ks. Jacka Gomulskiego osobiście lub mailowo, na adres podany na stronie naszej parafii.
 9. W zachrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje Mszy Św. na 2021 rok oraz wypominki jednorazowe i roczne.
 10. Osoby, które zamówiły Msze Św. w przyszłą niedzielę (4 października) o godz. 12.45, proszone są o kontakt z księdzem w zachrystii.
 11. Dziękuję za modlitwę i ofiary składane na prace wykończeniowe związane z odnowieniem elewacji naszego Kościoła.
 12. Proszę o przestrzeganie przepisów sanitarnych (maseczki, dezynfekcja rąk, zachowanie odległości).


MSZE ŚWIĘTE 

W niedziele i uroczystości:

 • 8:30
 • 10:00
 • 11:30 (z udziałem dzieci)
 • 12:45
 • 18:00 (dla młodzieży)


W dni powszednie:

 • 8:00 (w Adwencie Roraty o godz. 7:00)
 • 18:00


W okresie wakacyjnym nie ma mszy o godz. 12:45! Ponadto kancelaria parafialna w tym okresie jest czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:00 - 17:45

W okresie zimowym Msze Święte w dni powszednie odprawiane są w kaplicy na plebanii. Znajduje się ona obok kancelarii. 

Osoby pragnące się wyspowiadać proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii 20 minut przed Mszą św.

Dzisiejsza Liturgia Słowa

Spowiedź | Nabożeństwa | Kancelaria

fot. S. Jagodziński


© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.