Parafia w Izabelinie

Brak artykułów w podanym dziale!

Wspólnota spotyka się każdego 25-go dnia miesiąca o godz. 16:00 w kaplicy w domu parafialnym. Najpierw przez godzinętrwa modlitwa przed Najświętszym Sakramentem. W tym czasie głoszona jest okolicznościowa konferencja. Około godz. 17:00 wspólnota przenosi się do sąsiedniej sali, w której omawiane są bieżące sprawy organizacyjne. Następnie – w kaplicy odmawiana jest część różańca św. Spotkanie wieńczy wspólna Msza Św. o godz. 18:00. Grupa liczy 27 osób. Jest w niej jedno małżeństwo, wdowy, mężatki, osoby samotne i ksiądz Mirosław Jeleniewicz, który jest i bratem, i opiekunem duchowym Wspólnoty. W życiu codziennym odmawiamy Liturgię Godzin (brewiarz dla świeckich) wzbogaconą modlitwami franciszkańskimi.

Przez wieki ruch ten określano mianem ,,III Zakon Św. Franciszka’’. Od roku 1978 wspólnota bazuje na odnowionej – przez Ojca Świętego Pawła VI „Regule Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, która określa życie Zakonu poprzez następujące słowa: ,,zachowywać Ewangelię Pana Naszego Jezusa Chrystusa, naśladując życie Św. Franciszka z Asyżu’’. W roku 2001 św. Jan Paweł II zatwierdz Konstytucje Generalne”. Od tego czasu rozpoczęło się ich wprowadzanie w życie.

Św. Franciszek napisał Regułę, w której zamierzał pomóc wszystkim, którzy chcieliby pogłębić swoje życie duchowe żyjąc w rodzinie franciszkańskiej i zachowując swój dotychczasowy status chrześcijanina świeckiego.

Wspólnota 

© 2012 Parafia św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. ( / czcionkę.) Online: . Wykonanie Bartłomiej Kielak.