Skip to main content
ogłoszenia

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

By 25 kwietnia, 2021No Comments

1. Dziś, w IV Niedzielę Wielkanocną (Dobrego Pasterza) rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego.

2. W najbliższy czwartek, 29 IV obchodzimy dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II Wojny Światowej. Tego samego dnia o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ks. Andrzeja Santorskiego w 10. rocznicę jego śmierci.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.

4. W najbliższą sobotę rozpoczynamy maj – miesiąc poświęcony szczególnej czci Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwa majowe w naszym kościele będą odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedziele o godz. 11.00.

5. W najbliższą niedzielę, 2 V, obchodzimy Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

6. W poniedziałek 3 V obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. będą odprawione wg porządku niedzielnego.

7. Papież Franciszek wyznaczył nowy termin beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Prymas Tysiąclecia zostanie beatyfikowany wspólnie z M. Różą Czacką 12 IX 2021 o godz. 12.00 w Warszawie.

8. Misja św. Teresy zaprasza młodzież na wyjazd na Mazury w terminie 14-23 VIII 2021. Informacje w zakrystii.

9. Składam serdeczne podziękowania za ofiary na funkcjonowanie parafii w okresie pandemii. Można je składać do puszki umieszczonej w kościele lub na konto parafialne.

10. Trwają prace nad projektem ołtarza, w którym umieszczony zostanie wizerunek Pana Jezusa Miłosiernego, zakupionego dzięki hojności naszych parafian. Dzisiaj przed kościołem przeprowadzana jest zbiórka do puszek, z której dochód będzie przeznaczony na ten ołtarz. Bóg zapłać za zaangażowanie i ofiary!