XXVI Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

2. W najbliższy wtorek obchodzimy Święto Św. Archaniołów, Michała, Gabriela i Rafała, a w piątek wspomnienie Św. Aniołów Stróżów.

3. W czwartek rozpoczynamy miesiąc październik, który jest poświęcony szczególnej czci Najświętszej Maryi Pannie. Nabożeństwa różańcowe w naszym Kościele w dni powszednie będą odprawiane po Mszy Św. wieczornej, natomiast w niedzielę o godz.11.00. We wtorki i piątki na Mszę Św. i na nabożeństwo zapraszam dzieci i młodzież. Natomiast w środy dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Św. oraz przygotowujące się do tej uroczystości w przyszłym roku, oraz ich rodziców.

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź Św. od godz. 17.00

5. Najbliższa sobota jest pierwszą sobotą miesiąca. Po Mszy Św. wieczornej będzie miała miejsce Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

6. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość odpustową ku czci Św. Franciszka z Asyżu i rocznicę konsekracji naszego Kościoła. Msza Św. w intencji parafian zostanie odprawiona o godz. 11.30. Po Eucharystii odbędzie się procesja eucharystyczna. Serdecznie zapraszam na powyższe uroczystości i bardzo proszę o włączenie się w ich przygotowanie według dotychczasowego zwyczaju. Ze względu na uroczystości za tydzień nie będzie Mszy Św. o 12.45, a nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione po Mszy Św. wieczornej.

7. Uroczystość I Komunii Św. w przyszłym roku planowana jest na niedzielę 23 maja, a rocznica I Komunii Św. dzieci, które w tym roku przystąpiły do tego Sakramentu na niedzielę 30 maja.

8. Zapraszam na cykl katechez dla narzeczonych przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa. Spotkania będą odbywały się we wtorki o godz. 18.45 w Domu Parafialnym i rozpoczną się 6 października. Zgłoszenia do Ks. Jacka Gomulskiego osobiście lub mailowo, na adres podany na stronie naszej parafii.

9. W zachrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje Mszy Św. na 2021 rok oraz wypominki jednorazowe i roczne.

10. Osoby, które zamówiły Msze Św. w przyszłą niedzielę (4 października) o godz. 12.45, proszone są o kontakt z księdzem w zachrystii.

11. Dziękuję za modlitwę i ofiary składane na prace wykończeniowe związane z odnowieniem elewacji naszego Kościoła.

12. Proszę o przestrzeganie przepisów sanitarnych (maseczki, dezynfekcja rąk, zachowanie odległości).