ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

1. Dzisiejsza niedziela jest świętem Chrztu Pańskiego. Tym świętem kończymy w liturgii czas Bożego Narodzenia i rozpoczynamy okres zwany zwykłym.

2. W najbliższą sobotę, tj. 16 stycznia, rozpoczynamy wizytę duszpasterską (kolędę). Jak już zostało podane w ostatnich ogłoszeniach, jej przebieg nie będzie możliwy w tradycyjnej formie z racji pandemii. Zgodnie z przyjętą praktyką w większości diecezji i parafii w Polsce kolęda będzie polegała na zaproszeniu delegacji rodzin z wyznaczonych części parafii na wspólną Mszę św. do kościoła. Szczególną intencją tej Eucharystii będzie modlitwa za parafian obecnych w kościele i ich pozostałych domowników, którzy ze względu na pandemię i obostrzenia sanitarne nie będą mogli wziąć w niej udziału. Do ogólnej intencji Mszy św za rodziny objęte kolędą można dołączyć prośby i dziękczynienia z poszczególnych rodzin, które będą odczytane na początku Eucharystii. Teksty próśb i podziękowań, zapisane na kartkach, będzie można złożyć do koszyczka umieszczonego przed ołtarzem. 

Po zakończeniu Eucharystii będzie miało miejsce spotkanie połączone ze śpiewem kolęd oraz modlitwą i błogosławieństwem udzielonym rodzinom objętym w tym czasie wizytą duszpasterską. 

Prosimy o przyniesienie ze sobą pojemników z wodą, która zostanie pobłogosławiona. Po powrocie z kościoła przedstawiciel rodziny odmówi modlitwę błogosławieństwa domu, której tekst przekażemy i poświęci dom wodą święconą. 

Gdyby ktoś z parafian zechciał złożyć tradycyjną ofiarę kolędową z przeznaczeniem na spłacenie zobowiązania finansowego za odnowienie elewacji kościoła, wykończenie prac przy niej zaplanowanych, nowe inwestycje (m in. powiększenie cmentarza) oraz na rzecz funkcjonowania parafii w czasie pandemii, może to uczynić przez złożenie datku do puszki umieszczonej przed chórem.

3. Spotkania kolędowe będą przebiegały w następującym porządku:

Sobota (16 I 2021 r.) 

Msza św. (9.00) – Truskaw, ul. 3 Maja, nry nieparzyste, 
Msza św. (10.30) – Truskaw, ul. 3 Maja, nry parzyste.
Msza św. (12.00) – Truskaw, ul. Południowa i ul. Północna oraz ul. Felińskiego i przyległe

Poniedziałek (18 I 2021 r.) 

Msza św. (16.30) – Truskaw – Helenówek, ul.: ks. J. Popiełuszki, Działkowa, Przecinka, Leśnej Polanki, Ptasińskiego;
Msza św. (18.00) – Truskaw, ul. Lipkowska.

Sobota (23 I 2021 r.) Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 8.00!

Msza św. (9.00) – Sieraków, 
Msza św. (10.30) – Hornówek, ul. ks. A. Fedorowicza, Aneks, Jeżynowa, Sosnowa, Wesoła, Leśna, Boiskowa.
Msza św. (12.00) – Hornówek, ul. Szkolna, Zielona, Pietkiewicza, Sadowa, Rolna, Polna.

Poniedziałek (25 I 2021 r.) 

Msza św. (16.30) – Izabelin, ul. 3 Maja (nry parzyste i nieparzyste), oraz ul. Langiewicza, Chłopickiego, Orła Białego, Rynkowa, Sienkiewicza.
Msza św. (18.00) – Izabelin, ul. Krasińskiego (nry parzyste i nieparzyste), Krzywickiego, Kuncewicza, Końcowa, Sielanki, Sierakowska.

Sobota (30 I 2021 r.) Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 8.00!

Msza św. (9.00) – Izabelin, ul. Zakątna, Kopernika, Kościuszki, Przyłuskiego, Początkowa, Środkowa, Planty, Skrzyneckiego, Prądzyńskiego, Słoneczna, Chodkiewicza, Jałowcowa, Grzybowa, Krótka.
Msza św. (10.30) – Izabelin, ul. Siemiradzkiego, Paderewskiego, Tetmajera, Świerkowa, Aleja Dębów, Piaskowa, Leśna, Projektowana, Poniatowskiego, Matejki, Chełmońskiego, Prymasowska, Leśna Polana, Brzozowa.

4. Kolędnicy z Truskawia dziękują mieszkańcom wsi za dobre przyjęcie, pieniądze i słodycze. Podczas skromnego w tym roku kolędowania zebrano 210 zł, które zostaną przeznaczone na kwiaty na truskawski ołtarz podczas Bożego Ciała.

5. Uprzejmie proszę o przestrzeganie obowiązujących przepisów sanitarnych. Do zobaczenia w czasie spotkań kolędowych!