UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Podczas każdej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. W tym dniu obchodzimy także 101. rocznicę Bitwy Warszawskiej w związku z czym podczas wszystkich Eucharystii będziemy modlić się w intencji Ojczyzny i poległych w jej obronie.

2. Centrum Kultury Izabelin serdecznie zaprasza dzieci, młodzież, rodziców, dziadków i wszystkich chętnych na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z okazji 101. rocznicy zwycięstwa Polaków w Bitwie Warszawskiej. Wydarzenie odbędzie się dzisiaj w godzinach od 15.00 do 17.00, na świeżym powietrzu – Pod Sosnami (obok Centrum Kultury Izabelin), ul 3 Maja 44. Razem z nami śpiewać będzie Małgorzata Romańska-Zwierz, do akompaniamentu Marka Rymarza (gitara) i Aleksandra Zwierza (skrzypce).

3. We wtorek swoje imieniny obchodzi ks. Jacek Gomulski. W intencji solenizanta będziemy się modlić podczas Mszy św. o godz. 18.00.

4. W najbliższy czwartek (19 VIII), będzie przechodzić przez Izabelin piesza pielgrzymka z Warszawy do Gietrzwałdu. Przy naszym kościele ok. godz. 13.00 pielgrzymi zatrzymają się na obiad. Zwracam się z prośbą o upieczenie ciast, przygotowanie kompotu i napojów, a także dostarczenie ich 19 VIII po Mszy św. porannej.