XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Jak w każdą II niedzielę miesiąca ofiary złożone dzisiaj na tacę są przeznaczone na rzecz funkcjonowania parafii i prace inwestycyjne, które będą wykonane w bieżącym roku.

2. W dniu jutrzejszym w liturgii obchodzimy święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, we wtorek święto św. Wawrzyńca diakona i męczennika, a w sobotę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika.

3. Adoracja  Najświętszego Sakramentu jak w każdy czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.

4. Przez całe wakacje nie ma niedzielnej Mszy św. o godz. 12.45 a kancelaria parafialna jest czynna jedynie w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17.00 – 17.45.

5. Najbliższa niedziela 15 sierpnia jest uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Po modlitwie po Komunii św. podczas każdej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. W tym dniu obchodzimy także 101. rocznicę Bitwy Warszawskiej w związku z czym podczas wszystkich Eucharystii będziemy modlić się w intencji Ojczyzny i poległych w jej obronie.

6. Centrum Kultury Izabelin serdecznie zaprasza dzieci, młodzież, rodziców, dziadków i wszystkich chętnych na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z okazji 101. rocznicy zwycięstwa Polaków w Bitwie Warszawskiej. Wydarzenie odbędzie się 15 VIII (niedziela) w przedziale godzinowym od 15.00-17.00, na świeżym powietrzu – Pod Sosnami (obok Centrum Kultury Izabelin), ul 3 Maja 44. Razem z nami śpiewać będzie Małgorzata Romańska-Zwierz, do poruszającego akompaniamentu Marka Rymarza (gitara) i Aleksandra Zwierza (skrzypce).

7. W następny czwartek (19 VIII), będzie przechodzić przez Izabelin piesza pielgrzymka z Warszawy do Gietrzwałdu. Przy naszym kościele ok. godz. 13.00 pielgrzymi zatrzymają się na obiad. Zwracam się z prośbą o upieczenie ciast, przygotowanie kompotu i napojów, a także dostarczenie ich 19 VIII po Mszy św. porannej.