I NIEDZIELA ADWENTU – 27 listopada 2022

1. Dziś I Niedziela Adwentu – rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Od poniedziałku 28.11 rozpoczynamy codziennie o 7, z wyjątkiem niedziel, adwentowe Msze św. ku czci Matki Bożej – Roraty. Nie będzie wtedy Mszy św. o 8.

2.  Dzieci zapraszamy szczególnie na sobotnie roraty a po nich na kakao do domu parafialnego.

3.  W poniedziałek (28.11) w domu parafialnym odbędzie się pobranie miar na stroje komunijne. Zapraszamy w następujących godzinach: kl. 3a – 16.30, 3b – 16.50, 3c – 17.10, 3d – 17.30.

4. Zapraszamy członków Kół Różańcowych na spotkanie z wymianą tajemnic, we wtorek (29.11) po Mszy św. wieczornej w kościele.

5. Spotkania w grupach dla kandydatów do Bierzmowania: grupa wtorkowa (29.11) o 19 w kaplicy w Domu Parafialnym; grupa czwartkowa (1.12) o 19.30 w kościele. Schemat spotkań wysłany jest też na podane maile kandydatów.

6. Ministranci przygotowali sianko na wigilijny stół. Można je będzie nabyć w kolejne niedziele Adwentu.

7. Zachęcamy do podjęcia modlitwy za kandydatów do Bierzmowania. W zakrystii można odebrać obrazki z modlitwą i imieniem kandydata.

8. Stowarzyszenie „Wspólny Głos” serdecznie zaprasza na spotkanie z prof. Janem Żarynem oraz projekcję filmu „Kościół Katolicki w Polsce podczas II Wojny Światowej”. Spotkanie odbędzie się w Centrum Misji Afrykańskich, Borzęcin Duży, w tę niedzielę (27.11). Msza św. o godzinie 17, następnie spotkanie z profesorem i projekcja filmu.

9. Zbliża się czas wizyty duszpasterskiej – tzw. „kolędy”. W związku z doświadczeniem lat ubiegłych, prosimy wszystkich, którzy chcą zaprosić do swoich domów kapłana z modlitwą i błogosławieństwem, o wpisanie swojego adresu w umieszczone poniżej „zaproszenie”, wycięcie go i pozostawienie w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Można też przesłać tę informację SMS-em na nr 726-077-107 lub przekazać osobiście w kancelarii. Terminy wizyt ogłosimy w grudniu.

10. Prośba o pomoc: potrzebna jest krew (dowolnej grupy). Można ją oddać w dowolnym punkcie krwiodawstwa, z informacją „Dla Mikołaja Wrony, ze Szpitala na Banacha, z Oddziału Hematologii.” Serdeczne podziękowanie w imieniu jego bliskich i przyjaciół.

11. Fundacja „Przyjaciele Alego” oferuje bezpłatne konsultacje psychologiczne, które prowadzone są przez psychoterapeutę i specjalistę psychologa klinicznego. Prosimy o kontakt pod nr. tel. 607 691 414 celem umówienia spotkania. Zapraszamy.

12. Zapraszamy ministrantów i kandydatów na zbiórki w soboty o 10. Chłopcy, którzy nie mogą uczestniczyć w zbiórkach, również mogą służyć w każdą niedzielę, po uzgodnieniu z ks. Grzegorzem.

13. Zapraszamy na katechezy dla dorosłych. Wszystkich pragnących lepiej poznać i zrozumieć istotę życia wiary zapraszamy w środy o 19 do kaplicy w domu parafialnym. Zapraszamy też na spotkania biblijne w poniedziałki o 19 do salki w domu parafialnym.

14. Wszystkich lubiących śpiewać zapraszamy do dołączenia do scholi/chóru parafialnego (schola dziecięca – soboty o 10, schola młodzieżowa – niedziele o 17, chór – środy o 19).

15. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czwartki i soboty – od końca Mszy św. wieczornej do 20. W tym czasie także okazja do spowiedzi.