II NIEDZIELA ADWENTU – 4 grudnia 202

1. Trwa Adwent – codziennie o 7, z wyjątkiem niedziel, zapraszamy na adwentowe Msze św. ku czci Matki Bożej – Roraty. Nie wtedy Mszy św. o 8.

2. Dzieci zapraszamy szczególnie na sobotnie roraty a po nich na kakao i ciasto do domu parafialnego.

3. W związku z I niedzielą miesiąca dziś po sumie odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja.

4.  8 grudnia – w UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY – odprawiona zostanie dodatkowa Msza św. zbiorowa o 12 (w tzw. Godzinie Łaski). Intencje na tę Mszę św. przyjmujemy w zakrystii i kancelarii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Od przyszłej niedzieli będziemy rozprowadzać po każdej Mszy św. opłatki wigilijne i świece Caritas. W tym roku całkowity dochód z tej akcji zostanie przeznaczony na pomoc potrzebującym na Ukrainie.

6.Ministranci przygotowali sianko na wigilijny stół. Można je nabywać w kolejne niedziele Adwentu.

7. Zbliża się czas wizyty duszpasterskiej – tzw. „kolędy”. W związku z doświadczeniem lat ubiegłych, prosimy wszystkich, którzy chcą zaprosić do swoich domów kapłana z modlitwą i błogosławieństwem, o wpisanie swojego adresu w umieszczone poniżej „zaproszenie”, wycięcie go i pozostawienie w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Można też przesłać tę informację SMS-em na nr 726-077-107 lub przekazać osobiście w kancelarii.

8. Fundacja „Przyjaciele Alego” oferuje bezpłatne konsultacje psychologiczne, które prowadzone są przez psychoterapeutę i specjalistę psychologa klinicznego. Prosimy o kontakt pod nr. tel. 607 691 414 celem umówienia spotkania. Zapraszamy.

9. Zapraszamy ministrantów i kandydatów na zbiórki w soboty o 10. Chłopcy, którzy nie mogą uczestniczyć w zbiórkach, również mogą służyć w każdą niedzielę, po uzgodnieniu z ks. Grzegorzem.  

10. Zapraszamy na katechezy dla dorosłych. Wszystkich pragnących lepiej poznać i zrozumieć istotę życia wiary zapraszamy w środy o 19 do kaplicy w domu parafialnym. Zapraszamy też na spotkania biblijne w poniedziałki o 19 do salki w domu parafialnym.

11. Wszystkich lubiących śpiewać zapraszamy do dołączenia do scholi/chóru parafialnego (schola dziecięca – soboty o 10, schola młodzieżowa – niedziele o 17, chór – środy o 19).

12. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czwartki i soboty – od końca Mszy św. wieczornej do 20. W tym czasie także okazja do spowiedzi.