XX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Jutro (15.08) będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Podczas każdej Mszy św., które będą wg planu niedzielnego, będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. W tym dniu obchodzimy także 102 rocznicę Bitwy Warszawskiej. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Ojczyzny i poległych w jej obronie.

2. Centrum Kultury Izabelin serdecznie zaprasza w poniedziałek, 15 sierpnia, na śpiewanki patriotyczne z okazji 102 rocznicy zwycięstwa Polaków w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Wydarzenie odbędzie się w plenerze, Pod Sosnami – obok budynku Urzędu Gminy Izabelin, przy ul. 3 Maja 42, o godzinie 15. Każdy uczestnik otrzyma śpiewnik. W przypadku deszczu wydarzenie przeniesione zostanie do sali widowiskowej Centrum Kultury Izabelin, ul. Matejki 21. Wspólny śpiew poprowadzą: Marek Ravski – uznany artysta, m.in. solista Teatru Wielkiego w Warszawie; Emilia Strzelecka – solistka zespołu Wokaliza; Marcin Mazurek – znakomity pianista. Wstęp wolny.

3. Jak co roku, w najbliższy piątek (19.08), będzie przechodzić przez Izabelin piesza pielgrzymka z Warszawy do Gietrzwałdu. Przy naszym kościele ok. 13 pielgrzymi zatrzymają się na obiad. Zwracamy się z prośbą o upieczenie ciast, przygotowanie kompotu i napojów, a także dostarczenie ich tego dnia po Mszy św. porannej.

4. W środę  swoje imieniny obchodzi ks. Jacek. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Ponieważ ks. Jacek 24.08 kończy pracę w naszej parafii – pożegnamy go w przyszłą niedzielę na Mszy św. o 18.

5. Ze względu na wakacje do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie nie będzie Mszy św. o 12.45, zaś kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym jest czynna tylko w poniedziałek, środę i piątek. Można też kontaktować się z księdzem proboszczem pod nr. 726-077-107. 6. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czwartki po Mszy św. wieczornej do 20.