XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 października 2022

1. Tydzień temu przeżywaliśmy uroczystość odpustową. Serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za obecność i wspólną modlitwę. Dziękujemy służbie liturgicznej, panu organiście, chórowi i scholi, katechetkom, dziewczynkom sypiącym kwiatki w czasie procesji, panom i paniom niosącym feretrony, chorągwie i baldachim, wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie tej uroczystości. Serdeczne podziękowania także dla władz Gminy z panią Wójt za życzliwe decyzje, a paniom z  Gminnej Stołówki za perfekcyjne przygotowanie, składają wszyscy, którzy jedli grochówkę i „fasolowe brownie” w czasie odpustowego spotkania. Równie serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali pyszne ciasta!

2. Dzisiaj kolejny w naszej Ojczyźnie Dzień Papieski. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek datków na stypendia naukowe dla ubogiej, zdolnej młodzieży.

3. Fundacja „Przyjaciele Alego” wznawia bezpłatne konsultacje psychologiczne, które prowadzone są przez psychoterapeutę i specjalistę psychologa klinicznego. Prosimy o kontakt pod nr. tel. 607 691 414 celem umówienia spotkania. Zapraszamy.

4. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie po Mszy św. o 18, natomiast w niedzielę po Mszy św. o 10. Zachęcamy dzieci do udziału w konkursie różańcowym. Przygotowaliśmy dla Was plansze, które zapełniać będziecie naklejkami rozdawanymi podczas codziennych nabożeństw różańcowych. We wtorki i czwartki różaniec będzie prowadzony przez dzieci i młodzież naszej parafii.

5. Dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św., zapraszamy na nabożeństwa różańcowe szczególnie we wtorki. Zapraszamy też rodziców na spotkania w drugie środy miesiąca, o 19 w kościele (kolejne – 9.11).

6. Przyjmujemy intencje na pierwsze półrocze przyszłego roku. Zapraszamy do kancelarii i do zakrystii. Przypominamy, że kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki, środy i czwartki od 17 do 18.

7. Przyjmujemy już też intencje na wypominki jednorazowe (odczytywane na procesji na Cmentarzu Parafialnym w dniu 1 listopada, po Mszy o 11.30) oraz roczne (odczytywane 1 listopada i w każdy ostatni piątek miesiąca, o 17, przed wieczorną Mszą św.).

8. Wszystkich chętnych do wzięci udziału w Światowych Dniach Młodzieży Lizbona 2023, prosimy o kontaktu z ks. Grzegorzem, w zakrystii lub mailowo: czernekgrzegorz@gmail.com.

9. Zapraszamy co tydzień w niedzielę na 8, na wspólny śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.

10. Zapraszamy na spotkania ministranckie w soboty o 10 w kaplicy domu parafialnego.

11. Zapraszamy na katechezy dla dorosłych. Wszystkich pragnących lepiej poznać i zrozumieć istotę życia wiary zapraszamy w środy o 19 do kaplicy w domu parafialnym. Rozpoczęliśmy też spotkania biblijne, na których poznajemy i rozważamy Słowo Boże. Zapraszamy w poniedziałki o 19 do kaplicy w domu parafialnym.

12. Zapraszamy na próby scholi dziecięco-młodzieżowej w soboty o 10 w kaplicy domu parafialnym.

13. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czwartki i soboty – od końca Mszy św. wieczornej do 20. W tym czasie także okazja do spowiedzi.