15 NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 lipca 2023

1. W okresie wakacji nie ma zmian w rozkładzie Mszy św. Zmieniają się godziny i dni pracy kancelarii – jest czynna od 16.30 do 17.30 w poniedziałek, środę i piątek. W sprawach nagłych prosimy o kontakt telefoniczny – 726 077 107.

2. W ostatnią sobotę modliliśmy się na Mszy św. w intencji beatyfikacji śp. księdza Aleksandra Fedorowicza. Mimo zapowiedzi, ze względu na stan zdrowia, nie mógł nam towarzyszyć o. Leon Knabit. Zamieszczamy w Aktualnościach przesłane przez niego Wspomnienie.

3. W dniach 27.06 – 1.07 miał miejsce wyjazd Służby Liturgicznej do Krakowa i okolic. Dwunastu ministrantów z naszej parafii spędziło owocnie i aktywnie pierwsze dni wakacji. W imieniu ministrantów, serdecznie dziękujemy za wsparcie duchowe i materialne funduszu ministranckiego.

4. Zapraszamy wszystkie chętne małżeństwa do rozpoczęcia formacji w ramach ruchu  Domowego Kościoła (https://youtu.be/7eAaZKu_QWs, https://www.dk.oaza.pl/krotko-o-dk/). Nowy Krąg Domowego Kościoła swoją formację rozpoczyna we wrześniu. Chętnych zapraszamy do kontaktu z ks. Grzegorzem, lub mailowo: czernekgrzegorz@gmail.com .

5. Przygotowujemy inwentaryzację i mapę cmentarza. Dziękujemy wszystkim, którzy w niej już pomogli, dostarczając potrzebne informacje. Osoby, które nie zdążyły tego uczynić, także będące dzierżawcami miejsc, na których nikt jeszcze nie jest pochowany, w dalszym ciągu prosimy o kontakt w kancelarii!.

6. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu – w czwartki i soboty – od końca Mszy św. wieczornej do 20. W tym czasie także okazja do spowiedzi.

7. Przypominamy, że prasę katolicką można nabyć w zakrystii.