19 NIEDZIELA ZWYKŁA –13 sierpnia 2023

1. W okresie wakacji nie ma zmian w rozkładzie Mszy św. Zmieniają się godziny i dni pracy kancelarii – jest czynna od 16.30 do 17.30 w poniedziałek, środę i piątek. W sprawach nagłych prosimy o kontakt telefoniczny – 726 077 107.

2. We wtorek (15.08) będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze tego dnia będą wg planu niedzielnego. Zapraszamy też, podobnie jak w niedziele, na Godzinki o 8. Podczas każdej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. W tym dniu obchodzimy także 103 rocznicę Bitwy Warszawskiej. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Ojczyzny, poległych w jej obronie i tych , którzy jej obecnie służą.

3. Centrum Kultury Izabelin serdecznie zaprasza na koncert „Piosenki 20-lecia międzywojennego” w wykonaniu Agnieszki Grochowicz z zespołem. Koncert odbędzie się 15 sierpnia o 18, w sali widowiskowej Centrum Kultury Izabelin.  Agnieszka Grochowicz zabierze słuchaczy w muzyczną podróż, inspirowaną najpiękniejszymi utworami dwudziestolecia międzywojennego. Usłyszymy m.in.: „Miłość ci wszystko wybaczy” czy „Ta ostatnia niedziela”. Artystce będą towarzyszyć: Jarosław Olszewski (fortepian) i Antoni Dębski (bass).  Mile widziana międzypokoleniowa publiczność i wspólne śpiewanie. Wstęp wolny.

4. Jak co roku, w najbliższą sobotę (19.08), będzie przechodzić przez Izabelin piesza pielgrzymka z Warszawy do Gietrzwałdu. Przy naszym kościele (ok. 13) pielgrzymi zatrzymają się na obiad. Zwracamy się z prośbą o upieczenie ciast, przygotowanie kompotu i napojów, a także dostarczenie ich w sobotę po Mszy św. porannej.

5. W dniach 27 lipca – 8 sierpnia miał miejsce wyjazd 36 uczniów i studentów z parafii Izabelin, Lipków i Blizne na Światowe Dni Młodzieży Lizbona 2023. W imieniu młodzieży dziękujemy wszystkim, którzy wsparli ich duchowo i materialnie.

6.  Fundacja Przyjaciele Alego zbiera fundusze na modernizację „Kawiarenki u Alego”, którą prowadzi w salce na plebanii od stycznia 2023. Chcemy, aby salka na plebanii, w której dotychczas otwieraliśmy niedzielną Kawiarenkę, służyła również innym celom: projekcji interesujących filmów, spotkaniom z ciekawymi gośćmi, prelekcjom na tematy bliskie misji Fundacji. Zapraszamy do wsparcia finansowego na stronie zbiorki pomagam.pl/ualego albo na konto Fundacji Przyjaciele Alego:  20 1020 1026 0000 1502 0279 0046, tytuł wpłaty: darowizna na modernizację Kawiarenki u Alego. Wpłaty można odliczyć w rocznym zeznaniu podatkowym. Za każde wsparcie z serca dziękujemy. 

8.Przygotowujemy inwentaryzację i mapę cmentarza. Dziękujemy wszystkim, którzy w niej już pomogli, dostarczając potrzebne informacje. Osoby, które nie zdążyły tego uczynić, także będące dzierżawcami miejsc, na których nikt jeszcze nie jest pochowany, w dalszym ciągu prosimy o kontakt w kancelarii!

9. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu – w czwartki i soboty – od końca Mszy św. wieczornej do 20. W tym czasie także okazja do spowiedzi.

10. Przypominamy, że prasę katolicką można nabyć w zakrystii.