23 NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 września 2023

1. Dziś po każdej Mszy św. wolontariusze Fundacji Przyjaciele Alego będą zbierali przed kościołem pieniądze na modernizację „Kawiarenki u Alego”, którą Fundacja prowadzi w salce na plebanii od stycznia 2023. Prace w pomieszczeniu kawiarenki już trwają, meble zostały zakupione, ale potrzebne jeszcze wsparcie finansowe na dokończenie wszystkich prac i zakupów. Wsparcia można udzielić też na stronie zbiórki pomagam.pl/ualego albo na konto Fundacji Przyjaciele Alego: 20 1020 1026 0000 1502 0279 0046; tytuł wpłaty: darowizna na modernizację Kawiarenki u Alego. Wpłaty można odliczyć w rocznym zeznaniu podatkowym. Za każde wsparcie z serca dziękujemy.

2. Ministrantów, lektorów i kandydatów zapraszamy na zbiórki ministranckie w soboty o 10.

3. Msza św. i spotkanie dla młodzieży przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania zapraszamy w  niedzielę 24 września o 18.

4. Kandydatów (uczniów klas 8 i szkół średnich), którzy chcą rozpocząć kurs przygotowania do sakramentu Bierzmowania zapraszamy w niedzielę 1 października o 18.

5. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii i telefonicznie chorych, którzy chcieliby przyjmować Komunię św. w domu.

6. Przeprowadziliśmy inwentaryzację i przygotowaliśmy mapę cmentarza. Niedługo mapa zostanie udostępniona na odnowionej stronie www Parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy w niej pomogli, dostarczając potrzebne informacje. Osoby, które nie zdążyły tego uczynić w dalszym ciągu prosimy o kontakt w kancelarii!

7. Zapraszamy wszystkie chętne małżeństwa do rozpoczęcia formacji w ramach ruchu Domowego Kościoła.  (www.dk.oaza.pl/krotko-o-dk). Nowy Krąg Domowego Kościoła swoją formację rozpoczyna we wrześniu. Chętnych zapraszamy do kontaktu z ks. Grzegorzem, lub mailowo: czernekgrzegorz@gmail.com .

8. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu – w czwartki i soboty – od końca Mszy św. wieczornej do 20. W tym czasie także okazja do spowiedzi.

9. Informacja dla klas 3 i 4: w roku 2024 Rocznica 1-szej Komunii św. jest zaplanowana na 11 maja o 18; 1-sza Komunia św. na 19 maja.

10. Od października, po zakończeniu prac w budynkach parafialnych, ruszą też spotkania biblijne (w poniedziałki o 19) i katecheza dla dorosłych (we wtorki o 19).

11. Przypominamy, że prasę katolicką można nabyć w zakrystii.