30 NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 października 2023

1. We środę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele będą odprawiane o 8.30, 10, 11.30 i 18. Po Mszy św. o 11.30 odbędzie się procesja wypominkowa na cmentarzu.

2. We czwartek obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 8 i 18 (w intencji wszystkich polecanych w wypominkach). Tego dnia można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Warunkami odpustu są: pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. oraz brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Podobnie można uzyskać odpust zupełny za zmarłych nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych od 1 do 8 listopada, pod warunkami jak wyżej.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca – spowiadamy od 17.30.

4. Przyjmujemy intencje na wypominki jednorazowe (odczytywane na procesji na Cmentarzu Parafialnym w dniu 1 listopada, po Mszy o 11.30) oraz wypominki roczne (odczytywane 1 listopada na cmentarzu i w każdy ostatni piątek miesiąca, o 17, przed wieczorną Mszą św., która będzie w intencji polecanych w wypominkach). Wypominki przyjmować będziemy także 1 XI na cmentarzu od 9.30 do czasu rozpoczęcia procesji.

5. Rozstrzygnięcie konkursu różańcowego „Z Janem Pawłem II prosimy o pokój”  odbędzie się w przyszłą niedzielę (05.11) po Mszy św.  o 11.30. Wszystkich uczestników konkursu prosimy o dostarczenie do 1 listopada plansz z wklejonymi zdobytymi obrazkami. Podpisane plansze można przekazać swojemu katechecie lub zostawić w zakrystii.

6. Są jeszcze wolne intencje na Msze św. w dni powszednie w listopadzie i grudniu. Zapraszamy do zakrystii po Mszach lub do kancelarii. Jednocześnie informujemy, że intencje na pierwsze półrocze 2024r. będziemy przyjmować od 3 listopada. Do końca października można zamawiać Msze gregoriańskie na przyszły rok. Są jeszcze wolne terminy.

7. Zbliża się 11 listopada – Święto Niepodległości. Tego dnia, w Świątyni Opatrzności Bożej o 10 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny. O 17, również w Świątyni Opatrzności Bożej, odbędzie się koncert pt. „Wolność jest w nas”. Dla zainteresowanych udziałem w zakrystii do odebrania wejściówki.

8. Fundacja Przyjaciele Alego informuje o możliwości skorzystania z bezpłatnych porad adwokackich. Skierowane one są do osób, które nie są w stanie, z powodu trudnej sytuacji, skorzystać z odpłatnej pomocy prawnej. Porady polegają wyłącznie na konsultowaniu sprawy i udzieleniu wskazówek. Fundacja nie ma możliwości przyjmowania spraw do prowadzenia przed sądem itp. W celu umówienia na poradę prosimy o kontakt: tel. 572981769, email  pawel.dziekanski@przyjacielealego.pl (proszę wskazać, że porada ma być udzielona w ramach Fundacji).

9. Fundacja Przyjaciele Alego zaprasza do Kawiarenki u Alego, w każdą niedzielę w godz. 9.30 – 14.30. Zachęcamy do przynoszenia ciast i innych słodkości na wspólny stół. Zapraszamy też osoby, które chciałyby dołączyć do grupy wolontariuszy prowadzących Kawiarenkę. Chętnych prosimy o kontakt na adres fundacja@przyjacielealego.pl. W dalszym ciągu zbieramy pieniądze na potrzeby wyposażenia Kawiarenki: www.pomagam.pl/ualego oraz na konto Fundacji 20 1020 1026 0000 1502 0279 0046 z dopiskiem „Darowizna na Kawiarenkę u Alego”. Za każde wsparcie z serca dziękujemy.

10. Ministrantów, lektorów i kandydatów zapraszamy na zbiórki ministranckie w soboty o 10.  Także Schola parafialna zaprasza na próby dzieci i młodzież w wieku szkolnym w soboty o 10 do domu parafialnego.

 11. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu – w czwartki i soboty – od końca Mszy św. wieczornej do 20. W tym czasie także okazja do spowiedzi.

12. Zapraszamy na spotkania biblijne (w poniedziałki o 19) i katechezę dla dorosłych (we wtorki o 19) – w domu parafialnym ( w październiku po Różańcu).

13. Dziś w tygodniku „Niedziela” znajdziemy ciekawy artykuł o śp. ks. Aleksandrze Fedorowiczu. Zachęcamy do lektury. Przypominamy, że prasę katolicką można nabyć w zakrystii.