33 NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 listopada 2023

1. Za tydzień Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela roku liturgicznego. Z tej racji za tydzień po Mszy św. o 12.45 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt Poświęcenia Sercu Jezusowemu. Można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie tego aktu.

2. Dzień skupienia dla kandydatów do Bierzmowania, którzy rok temu rozpoczęli przygotowania, odbędzie się w sobotę (25.11). Zaczynamy o 9.30 w domu parafialnym. Wszystkich parafian prosimy o modlitwę za naszą młodzież.

3. W najbliższy piątek o 17 będą po raz pierwszy odczytane całe tegoroczne Wypominki.  Po nich Msza św. w intencji naszych bliskich zmarłych w nich polecanych. Polecać będziemy także zmarłych w ostatnim miesiącu.

4. Są jeszcze ostatnie wolne intencje na Msze św. w dni powszednie w grudniu. Przyjmujemy już też intencje na pierwsze półrocze 2024r. Są też ostatnie wolne terminy na Msze św. gregoriańskie w przyszłym roku.Zapraszamy do zakrystii po Mszach lub do kancelarii.

5. Fundacja Przyjaciele Alego rozpoczyna cykl spotkań z przedstawicielami wspólnot, które działają w naszej parafii. W najbliższą niedzielę (26.11) zapraszamy po każdej Mszy św. do Kawiarenki na spotkanie z Małymi Braćmi, którzy opowiedzą o swoim patronie św. Karolu de Foucauld, duchowości zgromadzenia i codziennym życiu zgodnym z tą duchowością.

6. Fundacja Przyjaciele Alego informuje o możliwości skorzystania z bezpłatnych porad adwokackich. W celu umówienia na poradę prosimy o kontakt: tel. 572981769, email  pawel.dziekanski@przyjacielealego.pl (proszę wskazać, że porada ma być udzielona w ramach Fundacji).

7. Fundacja Przyjaciele Alego zaprasza do Kawiarenki u Alego w każdą niedzielę w godzinach 9.30 – 14.00. Jednocześnie, zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w prowadzenie Kawiarenki. Chętnych prosimy o kontakt na adres fundacja@przyjacielealego.pl Dodatkowo, prosimy o przynoszenie drobnego poczęstunku na wspólny stół. Zależy nam, aby to było wspólne dzieło wszystkich parafian. Dlatego jeszcze raz zwracamy się z serdeczną prośbą o wsparcie finansowe. Prosimy o darowizny bezpośrednio na konto fundacji 20102010260000150202790046 z dopiskiem „Darowizna na Kawiarenkę u Alego” lub na zbiórkę pomagam.pl/uAlego Za każde wsparcie z serca dziękujemy.

8.Ministrantów, lektorów i kandydatów zapraszamy na zbiórki ministranckie w soboty o 10.  Także Schola parafialna zaprasza na próby dzieci i młodzież w wieku szkolnym w soboty o 10 do domu parafialnego.

9. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu – w czwartki i soboty – od końca Mszy św. wieczornej do 20. W tym czasie także okazja do spowiedzi.

10.Zapraszamy na spotkania biblijne (w poniedziałki o 19) i katechezę dla dorosłych (we wtorki o 19) – w domu parafialnym.

11. Zbliża się czas wizyty duszpasterskiej – tzw. „kolędy”. Prosimy wszystkich, którzy chcą zaprosić do swoich domów kapłana z modlitwą i błogosławieństwem, o skorzystanie z „zaproszenia”, umieszczonego w „Słowie na niedzielę”, wycięcie go i pozostawienie w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Można też przesłać tę informację SMS-em na nr 726-077-107 lub przekazać osobiście w kancelarii. Wizyty rozpoczniemy po Bożym Narodzeniu. Rodziny, które zapraszały kapłana w zeszłym roku nie muszą robić tego ponownie, chyba, że chcą odwołać zaproszenie.