NIEDZIELA PALMOWA – MĘKI PAŃSKIEJ – 02 kwietnia 2023

1. Dziś Niedziela Palmowa. Na początku każdej Mszy św. ma miejsce obrzęd pobłogosławienia i poświęcenia palm – przed Mszami św.  będzie można u ministrantów nabyć palmy. Ofiary zostaną przeznaczone na fundusz ministrancki.

2. Wszyscy, którzy chcieliby jeszcze skorzystać z sakramentu pokuty, mogą to uczynić w najbliższy poniedziałek, wtorek i środę od 17.30 do 20. W te dni także adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. Nie będzie dyżurów w konfesjonale w czwartek, piątek i sobotę.

3. Święte Triduum Paschalne to centrum całego roku liturgicznego. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w liturgiach tych dni!

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE.

Triduum Paschalne rozpoczyna się od Mszy Wieczerzy Pańskiej, ma swoje centrum w Wigilii Paschalnej i kończy się Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.

  • Wielki Czwartek:

Msza Wieczerzy Pańskiej – 19

Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do 21.30

  • Wielki Piątek:

Ciemna Jutrznia – 8

Liturgia Męki Pańskiej – 19

Adoracja Pana Jezusa w Grobie do 21.30

  • Wielka Sobota:

Ciemna Jutrznia – 8

Poświęcenie pokarmów od końca jutrzni, co pół godziny, do 15

  • Wielka Noc (z soboty na niedzielę):

Liturgia Wigilii Paschalnej – 20 (prosimy o przyniesienie ze sobą świec).

Procesja Rezurekcyjna – 6 (po niej druga Msza Niedzieli Zmartwychwstania)

W Niedzielę Wielkanocną nie będzie Mszy św. o 8.30

4. W czasie Triduum Paschalnego kancelaria będzie nieczynna.

5. W Wielką Sobotę w czasie błogosławieństwa pokarmów będzie można nabyć u ministrantów wodę święconą.

6. Wspólnie z Tato.Net przygotowaliśmy wyjątkowe wydarzenie szkoleniowe dla mężczyzn (6 maja 2023 w godz. 8.45-17). Serdecznie zapraszam Cię na WarszTaty, podczas których uzyskasz odpowiedzi na wiele ważnych, ojcowskich pytań.  Liczba miejsc jest ograniczona, a o udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń. Więcej informacji i zapisy: www.tato.net/izabelin.

7. Do puszki stojącej pod chórem można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Do puszek przy głównym wejściu – jałmużnę dla potrzebujących, którą w tym roku przeznaczymy na pomoc cierpiącym z powodu wojny na Ukrainie i w Syrii.

8. Spotkania biblijne i katechezy dla dorosłych są zawieszone do 17.04.