7 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 21 maja 2023 – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1. Trwa miesiąc maj poświęcony szczególnej czci Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwa majowe w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele o 17.30. Zachęcamy do utrzymywania zwyczaju śpiewania Litanii Loretańskiej przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach. Dziś zapraszamy do wspólnej modlitwy przy kapliczce w Sierakowie – o 19.15.

2. Spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich odbędzie się w czwartek (25.05) o 16.

3. W tym tygodniu przypada ostatni piątek miesiąca – wypominki o 17, o 18 Msza św. za polecanych w wypominkach i tych, których pogrzeby odbyły się w ostatnim miesiącu.

4. W związku ze zbliżającą się uroczystością Bożego Ciała prosimy osoby zajmujące się przystrajaniem ołtarzy o kontakt z osobą prowadzącą kawiarenkę po każdej Mszy św. dzisiaj i w przyszłą niedzielę.

5. Przyjmujemy intencje na drugą połowę roku. Można je zamawiać w kancelarii lub zakrystii (po Mszy św.).

6. Przygotowujemy inwentaryzację i mapę cmentarza. W związku z tym prosimy wszystkich, którzy mają dokumenty dzierżawy miejsc na naszym cmentarzu, o zgłoszenie się z nimi do kancelarii do końca maja.

7. Zapraszamy po nabożeństwie majowym na: spotkania biblijne – w każdy poniedziałek w salce w domu parafialnym. Katechezy dla dorosłych zostały zawieszone do odwołania.

8. Wspólnota Emmanuel zaprasza na rekolekcje „Wakacje z Panem Bogiem” w schronisku na Śnieżnicy, w Beskidzie Wyspowym, które odbędą się w dniach 20-26 sierpnia. Zaprasza również rodziny z dziećmi. Więcej informacji na stronie Wspólnoty – www.emmanuel.info.pl.

9. Parafia w Lipkowie zaprasza na pielgrzymkę do Włoch – rekolekcje w drodze. Rekolekcje poprowadzi ks. Tomasz Sobiecki. Zapisy u ks. Tomasza – tel. 601 791 020.

10. Fundacja „Przyjaciele Alego” oferuje bezpłatne konsultacje psychologiczne, które prowadzone są przez psychoterapeutę i specjalistę psychologa klinicznego. Prosimy o kontakt pod nr. tel. 607 691 414 celem umówienia spotkania. Zapraszamy.

11. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu – w czwartki i soboty – od końca Mszy św. wieczornej do 20. W tym czasie także okazja do spowiedzi.