Skip to main content
ogłoszenia

17 NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 lipca 2023

By 29 lipca, 2023No Comments

1. W okresie wakacji nie ma zmian w rozkładzie Mszy św. Zmieniają się godziny i dni pracy kancelarii – jest czynna od 16.30 do 17.30 w poniedziałek, środę i piątek. W sprawach nagłych prosimy o kontakt telefoniczny – 726 077 107.

2. We wtorek przypada 79 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy o żyjących i poległych Powstańcach w naszych modlitwach. W godzinę ,,W” (17), zostaną włączone dzwony w naszym kościele. Zatrzymajmy się w tym czasie na chwilę zadumy i modlitwy, składając w ten sposób hołd Powstańcom.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek – Msze wotywne o Duchu Świętym o 8 i 18; pierwszy piątek miesiąca – spowiedź od 17.30.

4. Za tydzień obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. To także pierwsza niedziela miesiąca – po Mszy św. o 12.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

5. Dziękujemy za ofiary zebrane w dzień św. Krzysztofa na środki transportu dla polskich misjonarzy. Było to 787 złotych, które przekazaliśmy na ten cel.

6. Zapraszamy wszystkie chętne małżeństwa do rozpoczęcia formacji w ramach ruchu  Domowego Kościoła ( https://www.dk.oaza.pl/krotko-o-dk/). Nowy Krąg Domowego Kościoła swoją formację rozpoczyna we wrześniu. Chętnych zapraszamy do kontaktu z ks. Grzegorzem, lub mailowo: czernekgrzegorz@gmail.com .

7. Przygotowujemy inwentaryzację i mapę cmentarza. Dziękujemy wszystkim, którzy w niej już pomogli, dostarczając potrzebne informacje. Osoby, które nie zdążyły tego uczynić, także będące dzierżawcami miejsc, na których nikt jeszcze nie jest pochowany, w dalszym ciągu prosimy o kontakt w kancelarii!.

8. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu – w czwartki i soboty – od końca Mszy św. wieczornej do 20. W tym czasie także okazja do spowiedzi.

9. Przypominamy, że prasę katolicką można nabyć w zakrystii.