Skip to main content
ogłoszenia

3 NIEDZIELA ADWENTU – 17 GRUDNIA 2023

By 17 grudnia, 20238 stycznia, 2024No Comments

1. Rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. prof. Tomasz Jakubiak. Nauki rekolekcyjne wygłosi na wszystkich Mszach św. od niedzieli do wtorku. W poniedziałek i wtorek dodatkowe Msze św. o 10 i 19.30. Okazja do spowiedzi na Mszach w niedzielę i wieczornych Mszach w poniedziałek i wtorek.

2. Trwa Adwent – codziennie o 7, z wyjątkiem niedziel, zapraszamy na adwentowe Msze św. ku czci Matki Bożej – Roraty. Nie ma wtedy Mszy św. o 8. Dzieci zapraszamy szczególnie na sobotnie roraty, a po nich na kakao i ciasto do domu parafialnego.Zapraszamy nadal dzieci do udziału w konkursie: Franciszkowy plac budowy. Plansza kontrolna oraz naklejki będą rozdawane po każdych roratach.

3. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii lub kancelarii chorych, którzy chcieliby przed Bożym Narodzeniemprzystąpić do Spowiedzi i przyjąć Komunię św.  Chorych odwiedzimy w sobotę 23 grudnia.

4. Za tydzień, w niedzielę 24 grudnia, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Przed południem Msze w porządku niedzielnym. Nie będzie Mszy św. o 18. Pasterka o 24. W pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. w porządku niedzielnym.

5. Jak co roku rozprowadzamy opłatki. W tym roku wszystkie ofiary będą przeznaczone na pomoc cierpiącym z powodu wojen na Bliskim Wschodzie. Opłatki znajdziemy w niedziele w kawiarence, w tygodniu w zakrystii i kancelarii.

6. Są jeszcze ostatnie wolne intencje na Msze św. w dni powszednie w grudniu. Przyjmujemy już też intencje na pierwsze półrocze 2024r. Jest też ostatni wolny termin Mszy św. gregoriańskiej w przyszłym roku.Zapraszamy do zakrystii po Mszach lub do kancelarii.

7. Zbliża się czas wizyty duszpasterskiej – tzw. „kolędy”. Prosimy wszystkich, którzy chcą zaprosić do swoich domów kapłana z modlitwą i błogosławieństwem, o wysłanie swojego adresu SMS-em na nr 726-077-107 lub przekazanie zaproszenia osobiście w kancelarii. Wizyty rozpoczniemy po Bożym Narodzeniu. Rodziny, które zapraszały kapłana w zeszłym roku nie muszą robić tego ponownie, chyba, że chcą odwołać zaproszenie.

Leave a Reply