Skip to main content
ogłoszenia

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 30 kwietnia 2023

By 29 kwietnia, 2023No Comments

1. W IV niedzielę wielkanocną (tzw. Dobrego Pasterza), tj. dziś, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i do Życia Konsekrowanego. Serdecznie zachęcamy do modlitwy w tych intencjach.

2. Jutro rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony szczególnej czci Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwa majowe w naszym kościele będą odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele o 17.30. Zachęcam do utrzymywania zwyczaju śpiewania Litanii Loretańskiej przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach.

4. W najbliższą środę (3.05) obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze święte zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Modlitwę tego dnia rozpoczynamy, jak w niedziele, o 8 Godzinkami o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Ojczyźnie i poległych w jej obronie.

5. W najbliższy czwartek (4.05) obchodzimy Dzień Strażaka. Przyzywając wstawiennictwa Patrona Strażaków św. Floriana wypraszajmy dla Druhów ze Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w  Izabelinie i Laskach, oraz ich Rodzin obfitości Bożego błogosławieństwa. Składamy serdeczne Bóg zapłać za narażanie życia, poświęcenie i zaangażowanie dla bezpieczeństwa naszych społeczności, za trwanie przy Panu Jezusie i Kościele. Szczęść Boże!

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek Msze św. wotywne o Duchu Świętym o 8 i 18. Spowiedź w piątek od 17.30. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy wieczornej do 20.

8. Przyjmujemy już intencje na drugą połowę roku. Można je zamawiać w kancelarii lub zakrystii (po Mszy św.).

7. Przygotowujemy inwentaryzację i mapę cmentarza. W związku z tym prosimy wszystkich, którzy mają dokumenty dzierżawy miejsc na naszym cmentarzu, o zgłoszenie się z nimi do kancelarii do końca maja.

9. Fundacja „Przyjaciele Alego” oferuje bezpłatne konsultacje psychologiczne, które prowadzone są przez psychoterapeutę i specjalistę psychologa klinicznego. Prosimy o kontakt pod nr. tel. 607 691 414 celem umówienia spotkania. Zapraszamy.

10. Zapraszamy na: spotkania biblijne – w każdy poniedziałek o 19 w salce w domu parafialnym; katechezy dla dorosłych – w tę środę, ze względu na 3 maja, nie będzie.

11. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu – w czwartki i soboty – od końca Mszy św. wieczornej do 20. W tym czasie także okazja do spowiedzi.

12. Wspólnie z Tato.Net przygotowaliśmy wyjątkowe wydarzenie szkoleniowe dla mężczyzn (6 maja 2023 w godz. 8.45-17). Serdecznie zapraszam Cię na WarszTaty, podczas których uzyskasz odpowiedzi na wiele ważnych, ojcowskich pytań.  Liczba miejsc jest ograniczona, a o udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń. Więcej informacji i zapisy: www.tato.net/izabelin