Skip to main content
ogłoszenia

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14 maja 2023

By 14 maja, 2023No Comments

1. Trwa miesiąc maj poświęcony szczególnej czci Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwa majowe w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele o 17.30. Zachęcamy do utrzymywania zwyczaju śpiewania Litanii Loretańskiej przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach. Za tydzień zapraszamy do wspólnej modlitwy przy kapliczce w Sierakowie – o 19.15.

2. Dziś w naszej parafii uroczystość 1-szej Komunii. Msze św. „komunijne|” o 10 i 12.45. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin.

3. W piątek rozpoczyna się Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego. Ofiarujmy ją w intencji powołań z naszej Parafii a także w intencji kandydatów do Bierzmowania oraz dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych.

4. Za tydzień będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

5. Centrum Kultury Izabelin serdecznie zaprasza w dniu najbliższy wtorek o 18.30 na spotkanie z Grzegorzem Górnym i Januszem Rosikoniem – autorami książki „Maryja. Biografia”. Spotkanie odbędzie się w sali widowiskowej Centrum Kultury Izabelin, ul. Matejki 21, wstęp wolny. Książka „Maryja. Biografia” to pierwsza tak obszerna, dobrze udokumentowana i bogato ilustrowana opowieść o ziemskim życiu Matki Bożej. Autorzy prowadzą dziennikarskie śledztwo dotyczące Miriam z Nazaretu. Odtwarzają przebieg jej życia, rekonstruując wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat. Rezultatem ich poszukiwań jest bogato ilustrowana biografia dotycząca najbardziej wpływowej kobiety w dziejach świata. Po spotkaniu przewidziany jest mały poczęstunek i możliwość zakupu książki.

6. W związku ze zbliżającą się uroczystością Bożego Ciała prosimy osoby zajmujące się przystrajaniem ołtarzy o kontakt z osobą prowadzącą kawiarenkę po każdej Mszy św. dzisiaj i w przyszłą niedzielę.

7. Przyjmujemy już intencje na drugą połowę roku. Można je zamawiać w kancelarii lub zakrystii (po Mszy św.).

8. Zapraszamy po nabożeństwie majowym na: spotkania biblijne – w każdy poniedziałek w salce w domu parafialnym. Katechezy dla dorosłych zostały zawieszone do odwołania.

9. Przygotowujemy inwentaryzację i mapę cmentarza. W związku z tym prosimy wszystkich, którzy mają dokumenty dzierżawy miejsc na naszym cmentarzu, o zgłoszenie się z nimi do kancelarii do końca maja.

10. Fundacja „Przyjaciele Alego” oferuje bezpłatne konsultacje psychologiczne, które prowadzone są przez psychoterapeutę i specjalistę psychologa klinicznego. Prosimy o kontakt pod nr. tel. 607 691 414 celem umówienia spotkania. Zapraszamy.

11. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu – w czwartki i soboty – od końca Mszy św. wieczornej do 20. W tym czasie także okazja do spowiedzi.