Skip to main content

1. Dzisiejsza niedziela jest I niedzielą Adwentu. Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje nasze dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania (Kal 39)

2. Msze św. (Roraty) będą odprawiane codziennie o godzinie 7.00 z wyjątkiem niedziel. Nie będzie Mszy św. o godzinie 8.00.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek spowiedź św. od godz. 17 Natomiast w Sobotę Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.

4. Najbliższa Niedziela jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiary na ten cel będzie można złożyć, po każdej Mszy św. do puszek przed kościołem. Również do puszek umieszczonych pod chórem można składać ofiary na rzecz wystroju świątecznego naszego kościoła.

5. We wtorek po Mszy św. wieczornej będzie miała miejsce kolejna konferencja dla osób uczestniczących w rekolekcjach, zawierzenia się matce Bożej według wzoru św. Ludwika Marii Grignon de Monfort.

6. Fundacja „Przyjaciele Alego” zaprasza na bezpłatny dyżur adwokacki w środę 02.XII w godz. 19.00 – 20.00. Spotkania odbywają się w pomieszczeniach fundacji, ze względu na obostrzenia epidemiczne zalecamy wcześniejszy kontakt telefoniczny z prawnikiem, aby umówić się na konkretną godzinę. Telefon do prawnika Fundacji oraz zasady bezpieczeństwa sanitarnego znajdują się na stronie przyjacielealego.pl

7. Zapraszamy na otwarte spotkanie wolontariatu w czwartek 03.XII o godz. 19.00 Spotykamy się online. Osoby zainteresowane dołączeniem do spotkania proszę o kontakt e-mailowy : fundacja@przyjacielealego.pl

8. Na ile to możliwe zwracam się z prośbą o wsparcie naszej parafii w okresie pandemii, a także na spłacenie zobowiązania finansowego za wykonane prace remontowe kościoła. Ofiary można składać na konto bankowe, ewentualnie do puszki umieszczonej w świątyni.

9. W zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne.