Skip to main content

1. W związku z I niedzielą Adwentu dziś po sumie odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

2. Dzisiaj obchodzimy po raz 21. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, organizowany przez Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej. Ofiary na ten cel można złożyć do puszek po każdej Mszy św.

3. 8 grudnia tj. w najbliższy wtorek obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. w naszym kościele zostaną odprawione o godz. 7.00 i 18.00. Serdecznie zapraszam na wtorkową uroczystość o godz.12.00, na Godzinę Świętą, która będzie miała miejsce przy wystawionym Najświętszym Sakramencie w kościele. Będzie to godzina indywidualnej modlitwy. Również we wtorek podczas Mszy Św. wieczornej odbędzie się nabożeństwo zawierzenia Matce Bożej wg wzoru Św. Ludwika Marii Grignon de Monfort. Nabożeństwo to kończy 33-dniowe rekolekcje indywidualne.

4. Fundacja „Przyjaciele Alego” zaprasza tradycyjnie w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny do Niepokalanowa. W rocznicę zawierzenia Fundacji Matce Bożej będziemy się wspólnie modlić o Boże prowadzenie dla wszystkich wolontariuszy i dzieł miłosierdzia podejmowanych przez fundację-w Bazylice, w trakcie Mszy Św. o godz.18.00.

5. Fundacja „Przyjaciele Alego” zaprasza na Msze Św. w intencji beatyfikacji Ks. Aleksandra Fedorowicza 14 XII o godz. 18.00. Po Eucharystii odbędzie się wspólna modlitwa zawierzenia. Zachęcamy do przekazywania intencji modlitewnych do Fundacji.

6. Msze św. (Roraty) odprawiane są codziennie o godz. 7.00 z wyjątkiem niedziel. Ze względu na Msze Św. roratnie nie ma Eucharystii o godz.8.00.

7. Trzydniowe Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w najbliższą niedzielę 13 grudnia. Poprowadzi je O.Grzegorz Szymanik OFM Conv (franciszkanin gwardian z Niepokalanowa-Lasku). Transmisja internetowa Mszy Św. z nauką rekolekcyjną odbędzie się w niedzielę o godz. 10.00, natomiast w poniedziałek i wtorek o godz. 18.00. Program rekolekcji na niedzielę 13 XII:

  • 8.30 – Msza Św, z nauką rekolekcyjną
  • 10.00- Msza Św, z nauką rekolekcyjną (transmisja internetowa)
  • 11.30- Msza Św, z nauką rekolekcyjną (z udziałem rodzin i dzieci)
  • 12.45- Msza Św, z nauką rekolekcyjną
  • 18.00- Msza Św, z nauką rekolekcyjną (z udziałem młodych).

Program rekolekcji umieszczony jest w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej parafii. Przypominam, że w związku zobowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi jednorazowo w naszej świątyni może przebywać ok. 45 osób. Obowiązują maseczki, dystans i dezynfekcja rąk.

8. Na ile to możliwe zwracam się z prośbą o wsparcie naszej parafii w okresie pandemii. Ofiary można składać na konto bankowe ew. do puszki umieszczonej w kościele. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary już złożone.

9. W zachrystii są do nabycia opłatki wigilijne.

10. Jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, za tydzień taca będzie przeznaczona na rzecz spłacenia zobowiązań za wykonane już prace i wykończeniowe związane z elewacją Świątyni.

11. Do puszek umieszczonych w kruchcie kościoła można składać ofiary na wystrój świąteczny kościoła.