1. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu: w każdy piątek Droga Krzyżowa o 17.15 (zapraszam dzieci i ich rodziców) zaś po Mszy św. o 18 Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży; w każdą niedzielę o 17 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
2. Do puszki stojącej pod chórem można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Do puszek przy głównym wejściu – jałmużnę dla potrzebujących, którą w tym roku przeznaczymy na pomoc cierpiącym z powodu wojny na Bliskim Wschodzie, za pośrednictwem organizacji „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.
3. Zachęcamy też do wsparcia Caritas Archidiecezji Warszawskiej lub Fundacji „Przyjaciele Alego” poprzez przekazanie 1,5 % podatku na rzecz działalności jednej z tych organizacji. Więcej informacji na plakatach w gablocie oraz na stronach caritas.pl i przyjacielealego.pl
4. Wszystkich lubiących śpiewać zapraszamy do dołączenia do scholi/chóru parafialnego. Próby: schola dziecięca – soboty o 10, schola młodzieżowa – niedziele o 17 (w okresie Postu w domu parafialnym), chór – środy o 19.
5. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli modlitwę za młodzież, która 10 marca przystąpiła do Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy do podjęcia modlitwy za kolejną grupę młodzieży przygotowująca się do Bierzmowania. Kratki z modlitwą i imionami kandydatów do odebrania w zakrystii.
6. Organizujemy pielgrzymkę samolotowo-autokarową do Włoch w dniach 16-23 sierpnia 2024r. Program pielgrzymki w gablocie i na stronie parafii, koszt 2000PLN +750 EURO, zapisy i informacje u ks. Grzegorza (w niedzielę po Mszach św., oraz w środy w kancelarii).
7. W domu parafialnym działa w każdą niedzielę parafialna Kawiarenka U Alego. Po Mszach św., od 9.30 do 14.30, można się spotkać z innymi parafianami przy kawie, herbacie i cieście. Kawiarenkę prowadzą wolontariusze Fundacji Przyjaciele Alego. Wszystkie napoje i wypieki są darmowe – liczy się szczery uśmiech i dobre słowo! Mile widziane też własne wypieki na wspólny stół 😊.
8. Zapraszamy na spotkania biblijne w poniedziałki i katechezy dla dorosłych we wtorki o 19 w kawiarence.