Skip to main content
ogłoszenia

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

By 6 marca, 2022No Comments

1. Serdecznie zachęcam do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu. W piątki Droga Krzyżowa o godz. 17.30 dla dzieci i rodziców, a po Mszy św. o godz. 18.00 Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży. Natomiast w każdą niedzielę po Mszy św. o 10.00 nabożeństwo Gorzkich Żali.

2. Z radością informujemy, że nasz parafianin Michał Tarasiewicz alumn Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie otrzyma dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10.30 w kościele seminaryjnym, strój duchowny – sutannę. Polecamy go modlitwie parafian.

3. We wtorek (8 III) obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Paniom ofiarujemy dar modlitwy i staropolskie Szczęść Boże.

4. W II niedzielę Wielkiego Postu, czyli za tydzień, przypada  Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku hasłem Dnia są słowa Gdzie misjonarze – tam nadzieja. Tego dnia ofiary złożone do puszek będą przeznaczone na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes.

5. Jak w każdą drugą niedzielę miesiąca ofiary złożone na tacę za tydzień będą przeznaczone na rzecz funkcjonowania parafii.

6. Nie zapominajmy o wciąż aktualnych obostrzeniach sanitarnych – maseczki, dezynfekcja rąk i dystans.

7. Do puszki stojącej pod chórem można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, a do puszki przy wejściu do kościoła – jałmużnę z przeznaczeniem dla potrzebujących parafian.

8. Tragiczna sytuacja na Ukrainie wzywa do otwartości serc i niesienia konkretnej pomocy setkom tysięcy uchodźców, którzy przybywają do Polski, również na teren naszej parafii i gminy. Nie możemy być obojętni na ich los. Dziękujemy za podjęte do tej pory inicjatywy i konkretną pomoc skierowaną do tych, którzy musieli opuścić swoje domy i swoją Ojczyznę, głownie matek z dziećmi. Podczas zbiórek w ostatnią niedzielę i Środę Popielcową zebraliśmy 14360 zł. Pieniądze te zostały już przekazane na pomoc dla Ukrainy. 

We współpracy parafii i władz samorządowych proszę o zgłaszanie chęci przyjęcia uchodźców z Ukrainy do swoich domów. Nie wiemy, ile czasu będzie trwała wojna, wiec proszę wziąć pod uwagę, ze pobyt uchodźców  w Państwa domach może trochę potrwać.

Zgłoszenia, z informacja, ile osób można przyjąć, proszę przekazywać od poniedziałku do Gminy: telefonicznie – 573 075 401; mailem: dlaukrainy@izabelin.pl; albo osobiście, każdego dnia miedzy 14.00 – 18.00 do Dziennego Domu Seniora.

Informuje jednocześnie, że jako Proboszcz pragnę udostępnić na plebanii, po odpowiednim przygotowaniu i remoncie, pomieszczenia dla uchodźców.

W poczuciu jedności z narodem ukraińskim proszę też o wywieszenie flag polskich przed Państwa domami, a w miarę możliwości – również ukraińskich.