Skip to main content
ogłoszenia

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26 lutego 2023

By 25 lutego, 2023No Comments

1. Dziś taca ze wszystkich Mszy św. będzie przekazana na pomoc poszkodowanym przez trzęsienie ziemi w Syrii.

2. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu: piątek Droga Krzyżowa o 17.15 (zapraszam dzieci i ich rodziców) oraz po Mszy św. o 18 dla dorosłych i młodzieży; w każdą niedzielę o 17 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.    

3. Zapraszamy do Kawiarenki Parafialnej w salce katechetycznej na plebanii. W każdą niedzielę po Mszach św., w godz. od 11 do 14.30, można się spotkać przy kawie/herbacie/cieście z innymi parafianami. Kawiarenkę prowadzą wolontariusze Fundacji Przyjaciele Alego.  Mile widziane własne wypieki na wspólny stół 😊

4.  W tym tygodniu przypada: pierwszy czwartek – ze względu na czas Wlk. Postu nie będzie Mszy wotywnych o Duchu Świętym; pierwszy piątek – okazja do spowiedzi od 17, nabożeństwo po wieczornej Mszy św., po nim droga krzyżowa.

5. Młodzież wybierająca się na Światowe Dni Młodzieży (ŚDM) zaprasza za tydzień, w niedzielę 5 marca, do kawiarenki parafialnej na ciasto i kawę. Przy tej okazji będzie można wspomóc wakacyjny wyjazd na ŚDM do Lizbony. Zapraszamy i już dziękujemy.

6. Do puszki stojącej pod chórem można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Do puszek przy głównym wejściu – jałmużnę dla potrzebujących, którą w tym roku przeznaczymy na pomoc cierpiącym z powodu wojny na Ukrainie i w Syrii.

7. Zachęcamy też do wsparcia Caritas Archidiecezji Warszawskiej lub Fundacji „Przyjaciele Alego” poprzez przekazanie 1,5 % podatku na rzecz działalności jednej z tych organizacji. Więcej informacji na plakatach w gablocie oraz na stronach caritas.pl i przyjacielealego.pl

8. Fundacja „Przyjaciele Alego” planuje uruchomić pomoc w nauce skierowaną do uczniów szkoły podstawowej. Prosimy o zgłaszanie się chętnych do wolontariatu. Polegać on będzie na doraźnej pomocy w opanowaniu materiału: uzupełnieniu zaległości, zrozumieniu trudniejszych zagadnień, powtórkach przed sprawdzianem itp. Czekamy na wiadomości pod adresem fundacja@przyjacielealego.pl. Kartki z kontaktem do siebie (mail, telefon) można również zostawiać w zakrystii. Prosimy o wskazanie wybranego przedmiotu, w zakresie którego można oczekiwać pomocy 😊.

9. Fundacja zaprasza chętnych do podjęcia dyżurów w naszej niedzielnej parafialnej kawiarence. Wystarczy być, czasem zaparzyć herbatę lub kawę, poczęstować ciastem i porozmawiać z gośćmi 😊. Zgłoszenia (z proponowaną datą i wskazaniem godzin) prosimy przesyłać na adres  fundacji –  fundacja@przyjacielealego.pl albo zapisać się w kawiarence na wyłożonej liście.

10. Zapraszamy na: spotkania biblijne – w każdy poniedziałek o 19 w salce w domu parafialnym; katechezy dla dorosłych – w każdą środę o 19 w kaplicy domu parafialnego.

11. Serdecznie prosimy wszystkich, którzy mieszkali na terenie Parafii w latach osiemdziesiątych, o przejrzenie posiadanych fotografii z uroczystości kościelnych. Poszukujemy zdjęcia mozaiki, która od sierpnia 1980 roku, do dnia rozbiórki drewnianego kościoła, znajdowała się na ścianie w lewej nawie. W gablocie przed kościołem przedruk artykułu na temat odnalezienia tej mozaiki. Zapraszamy do lektury!

12. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu – w czwartki i soboty – od końca Mszy św. wieczornej do 20. W tym czasie także okazja do spowiedzi

13. Zapraszamy ministrantów i kandydatów na zbiórki w soboty o 10. Chłopcy, którzy nie mogą uczestniczyć w zbiórkach, również mogą służyć w każdą niedzielę, po uzgodnieniu z ks. Grzegorzem.

14. Wszystkich lubiących śpiewać zapraszamy do dołączenia do scholi/chóru parafialnego. Próby: schola dziecięca – soboty o 10, schola młodzieżowa – niedziele o 17 (w okresie Postu w domu parafialnym), chór – środy o 19.

15. Przypominamy, że prasę katolicką można nabyć w zakrystii.

16. Fundacja Przyjaciele Alego oferuje też bezpłatne konsultacje psychologiczne, które prowadzone są przez psychoterapeutę i specjalistę psychologa klinicznego. Prosimy o kontakt pod nr. tel. 607 691 414 celem umówienia spotkania. Zapraszamy.