Skip to main content
ogłoszenia

II NIEDZIELA WIELKANOCNA CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

By 24 kwietnia, 2022No Comments

1. Dziś przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Z tej racji zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 14.00 zakończona wspólnym odmówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego. Msza św. będzie odprawiona w intencjach zbiorowych.

2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Ofiary złożone na tacę, będą przeznaczone na Caritas.

3. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Przypominam, że I Komunia św. odbędzie się w niedzielę 22 V w następującym porządku: 3b, 3c, 3e – godz. 10.00; 3a, 3d – godz. 12.45.

4. Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich odbędzie się w poniedziałek (25 IV) o 16.00 w domu parafialnym.

5. We wtorek (26 IV) obchodzić będziemy uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

6. Wielkanocna konferencja Maryjna odbędzie się w środę (27 V) po Mszy św. wieczornej. Zapraszam członków Róż Różańcowych, niewolników Maryi oraz wszystkich czcicieli Matki Bożej.

7. W najbliższy piątek (29 IV) obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.

8. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony szczególnej czci Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwa majowe w naszym kościele będą odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedzielę po Mszy o 10.00. Zachęcam do utrzymywania zwyczaju śpiewania Litanii Loretańskiej przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach.

9. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone są na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.

10. Działająca przy naszej parafii wspólnota Domowego Kościoła, będącego gałęzią rodzinną diecezjalnego Ruchu Światło-Życie, zgłosiła pomysł zakupu dźwiękoszczelnych konfesjonałów, aby poprawić komfort odbywania spowiedzi w naszym kościele. W styczniu rozpoczęta została zbiórka na ten cel, na specjalnie założone konto. Do tej pory udało się zebrać ok. 25000 zł., natomiast szacunkowy koszt jednego konfesjonału to ok. 30000 zł. Dzisiaj członkowie Domowego Kościoła zbierają ofiary na ten cel po każdej Mszy Św. Dziękujemy za hojność na rzecz dzieła, które będzie służyć całej naszej wspólnocie parafialnej przez długie lata.