Skip to main content
ogłoszenia

II NIEDZIELA WIELKANOCNA CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

By 11 kwietnia, 2021No Comments

1. Dzisiaj, w II Niedzielę Wielkanocną, obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego, które dla całego Kościoła ustanowił św. Jan Paweł II w dniu kanonizacji św. S. Faustyny 30 IV 2000 r. To święto jest jednocześnie patronalnym świętem Caritas i otwiera Tydzień Miłosierdzia.

2. W związku z rozpoczynającym się dziś Tygodniem Miłosierdzia ofiary składane na tacę przeznaczone są na Caritas. Natomiast w najbliższą niedzielę taca przeznaczona będzie na funkcjonowanie parafii w okresie pandemii.

3. Dziś zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 14.00 zakończona wspólnym odmówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego.

4. W odpowiedzi na pragnienie wiernych, w naszej świątyni umieszczony został wizerunek Pana Jezusa Miłosiernego, będący kopią obrazu znajdującego się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Obraz jest zakupiony dzięki ofiarności parafian. Dziękując Bogu za ten niezwykły dar, prośmy o łaski dla parafii, naszych rodzin, nas samych, Ojczyzny i całego świata. Obecnie trwają też prace nad przygotowaniem odpowiedniej oprawy dla tego wizerunku. W jedną z najbliższych niedziel przeprowadzona zostanie zbiórka na ten cel.

5. We wtorek po Mszy św. wieczornej w kościele zostanie wygłoszona Konferencja Maryjna. Zapraszamy głównie członków nowo powstałych Róż Różańcowych, oraz wszystkich czcicieli Matki Najświętszej.

6. Ze względu na obecną sytuację epidemiczną uległ zmianie wcześniej przewidywany termin uroczystości I Komunii św. Obecnie planujemy uroczystości pierwszokomunijne w następującym porządku: w sobotę 12 VI: 10. 00 – kl. 3a, 12. 00 – kl. 3b, 14. 00 – kl. 3c; a w sobotę 19 VI: 10. 00 – kl. 3d, 12. 00 – kl. 3e.

7. Najbliższa Niedziela jest Niedzielą biblijną, która rozpocznie XIII Tydzień Biblijny pod hasłem: Zgromadzeni na świętej Wieczerzy.

8. Zwracam się o bezwzględne przestrzeganie zasad sanitarnych – dystansu, noszenia maseczek i dezynfekcji rąk. W naszym kościele jednorazowo mieści się około 34 osoby.