Skip to main content
ogłoszenia

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 05 marca 2023

By 4 marca, 2023No Comments

1. Dziękujemy wszystkim, którzy w zeszłą niedzielę dołożyli się do zbiórki na rzecz poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Syrii i Turcji. Zebraliśmy i przekazaliśmy 12250 złotych.

2. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu: piątek Droga Krzyżowa o 17.15 (zapraszam dzieci i ich rodziców) oraz po Mszy św. o 18 dla dorosłych i młodzieży; w każdą niedzielę o 17 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.                

3. Młodzież wybierająca się na Światowe Dni Młodzieży (ŚDM) zaprasza dziś do kawiarenki parafialnej na ciasto i kawę. Przy tej okazji będzie można wspomóc wakacyjny wyjazd na ŚDM do Lizbony. Zapraszamy i już dziękujemy!

4. Do puszki stojącej pod chórem można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Do puszek przy głównym wejściu – jałmużnę dla potrzebujących, którą w tym roku przeznaczymy na pomoc cierpiącym z powodu wojny na Ukrainie i w Syrii.

5. Zachęcamy też do wsparcia Caritas Archidiecezji Warszawskiej lub Fundacji „Przyjaciele Alego” poprzez przekazanie 1,5 % podatku na rzecz działalności jednej z tych organizacji. Więcej informacji na plakatach w gablocie oraz na stronach caritas.pl i przyjacielealego.pl

6. Fundacja „Przyjaciele Alego” planuje uruchomić pomoc w nauce skierowaną do uczniów szkoły podstawowej. Prosimy o zgłaszanie się chętnych do wolontariatu. Polegać on będzie na doraźnej pomocy w opanowaniu materiału: uzupełnieniu zaległości, zrozumieniu trudniejszych zagadnień, powtórkach przed sprawdzianem itp. Czekamy na wiadomości pod adresem fundacja@przyjacielealego.pl. Kartki z kontaktem do siebie (mail, telefon) można również zostawiać w zakrystii. Prosimy o wskazanie wybranego przedmiotu, w zakresie którego można oczekiwać pomocy 😊.

7. Fundacja zaprasza chętnych do podjęcia dyżurów w naszej niedzielnej parafialnej kawiarence. Wystarczy być, czasem zaparzyć herbatę lub kawę, poczęstować ciastem i porozmawiać z gośćmi 😊. Zgłoszenia (z proponowaną datą i wskazaniem godzin) prosimy przesyłać na adres  fundacji –  fundacja@przyjacielealego.pl albo zapisać się w kawiarence na wyłożonej liście.

8. Zapraszamy na: spotkania biblijne – w każdy poniedziałek o 19 w salce w domu parafialnym; katechezy dla dorosłych – w tę środę o 19 w kościele – szczególnie zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do 1-szej Komunii św.

9. Serdecznie prosimy wszystkich, którzy mieszkali na terenie Parafii w latach osiemdziesiątych, o przejrzenie posiadanych fotografii z uroczystości kościelnych. Poszukujemy zdjęcia mozaiki, która od sierpnia 1980 roku, do dnia rozbiórki drewnianego kościoła, znajdowała się na ścianie w lewej nawie. W gablocie przed kościołem przedruk artykułu na temat odnalezienia tej mozaiki. Zapraszamy do lektury!

10. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu – w czwartki i soboty – od końca Mszy św. wieczornej do 20. W tym czasie także okazja do spowiedzi

11. Zapraszamy ministrantów i kandydatów na zbiórki w soboty o 10. Chłopcy, którzy nie mogą uczestniczyć w zbiórkach, również mogą służyć w każdą niedzielę, po uzgodnieniu z ks. Grzegorzem.

12. Wszystkich lubiących śpiewać zapraszamy do dołączenia do scholi/chóru parafialnego. Próby: schola dziecięca – soboty o 10, schola młodzieżowa – niedziele o 17, chór – środy o 19. Wszystkie próby w domu parafialnym.

13. Przypominamy, że prasę katolicką można nabyć w zakrystii.

14. Fundacja Przyjaciele Alego oferuje też bezpłatne konsultacje psychologiczne, które prowadzone są przez psychoterapeutę i specjalistę psychologa klinicznego. Prosimy o kontakt pod nr. tel. 607 691 414 celem umówienia spotkania. Zapraszamy.

15. Od środy rusza nowa edycja warsztatów pisania ikon: w godz. 17–20 w domu parafialnym, w siedzibie Fundacji. Warsztaty poprowadzi Elżbieta Cyganek. Zapisy: fundacja@przyjacielealego.pl. Równocześnie informujemy, że są wolne miejsca na warsztaty w poniedziałki od 16.30 i we wtorki od 9.30.