Skip to main content
ogłoszenia

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

By 13 marca, 2022No Comments

1. Dzisiaj przypada też 9. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

2. Dzisiaj obchodzimy  Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku hasłem Dnia są słowa Gdzie misjonarze – tam nadzieja. Tego dnia ofiary złożone do puszek będą przeznaczone na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes.

3. Serdecznie zachęcam do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu. W piątki Droga Krzyżowa o godz. 17.30 dla dzieci i rodziców, a po Mszy św. o godz. 18.00 Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży. Natomiast w każdą niedzielę po Mszy św. o 10.00 nabożeństwo Gorzkich Żali.

4. We wszystkie soboty Wielkiego Postu zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju na Ukrainie. Adoracja rozpocznie się po Mszy św. wieczornej i potrwa do godz. 20.00.

5. W najbliższą sobotę obchodzimy uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

6. Za tydzień rozpoczniemy rozprowadzanie świec wielkanocnych Caritasu. Można je będzie nabyć w niedzielę przy wejściu do kancelarii parafialnej.

7. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania ma swoje spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej.

8. Wielkopostna konferencja dla członków Żywego Różańca i Niewolników Maryi odbędzie się we wtorek 22 III po Mszy św. wieczornej.

9. Do puszki stojącej pod chórem można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, a do puszki przy wejściu do kościoła – jałmużnę z przeznaczeniem dla potrzebujących parafian.

10. Nie zapominajmy o wciąż aktualnych obostrzeniach sanitarnych – maseczki, dezynfekcja rąk i dystans.

11. Chciałbym poinformować parafian, że bieżące rachunki parafii obejmują – za okres od 1 stycznia do 10 marca – ok 90000 zł., w tym 76000 zł. za gaz.