Skip to main content

1. Dziś w naszej parafii rozpoczynają się rekolekcje adwentowe, a zakończą się we wtorek 15 grudnia, który będzie dniem Spowiedzi Św. Rekolekcje poprowadzi O. Grzegorz Szymanik OFM Conv (franciszkanin gwardian z Niepokalanowa-Lasku), którego serdecznie witamy. Transmisja internetowa Mszy Św. z nauką rekolekcyjną odbędzie się dzisiaj o godz. 10.00, natomiast w poniedziałek i wtorek o godz. 18.00. Program rekolekcji:

Niedziela 13 grudnia 2020 r.
8.30 – Msza Św. z nauką rekolekcyjną
10.00 – Msza Św. z nauką rekolekcjną ( transmisja internetowa)
11.30 – Msza Św. z nauką rekolekcyjną( z udziałem rodzin i dzieci)
12.45 – Msza Św. z nauką rekolekcjyjną
18.00 – Msza Św. z nauką rekolekcyjną ( z udziałem młodych )

Poniedziałek 14 grudnia 2020 r.
7.00 Msza Św. (Roraty) z nauką rekolekcyjną
10.00 Msza Św. z nauką rekolekcyjną
18.00 Msza Św. z nauką rekolekcyjną (transmisja internetowa)
Po Mszy Św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00

Wtorek 15 grudnia 2020 r. (dzień Spowiedź Św.)
7.00 Msza Św. (Roraty) z nauką rekolekcyjną
10.00 Msza Św. z nauką rekolekcyjną
18.00 Msza Św. z nauką rekolekcyjną(transmisja internetowa)

Spowiedź Święta pół godziny przed Mszą Św. i podczas Eucharystii. Ofiary zebrane na tacę przez o. rekolekcjonistę podczas każdej Mszy Św. w poniedziałek i wtorek będą przeznaczone na utrzymanie i rozwój Ośrodka Formacyjnego Rycerstwa Niepokalanej w Niepokalanowie.

2. Dzisiaj na zakończenie każdej Mszy Św. siostry Franciszkanki Służebnice Krzyża przybliżą nam postać swej założycielki Matki Elżbiety Róży Czackiej, której dobiega końca proces beatyfikacyjny. Siostry będą rozprowadzały także pamiątki, z których ofiary będą przeznaczone na Misje Święte.

3. W dniu dzisiejszym mija kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w naszej Ojczyźnie. Poprzez zapalenie w oknach o 19.30 symbolicznych świec, wyraźmy pamięć modlitewną o tych, którzy w czasie stanu wojennego stracili życie, utracili pracę lub musieli opuścić ojczyznę w wyniku przeciwstawiania się brutalnym działaniom władz komunistycznych.

4. Dziś rozpoczynają się Dni Kwartalne Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

5. Fundacja „Przyjaciele Alego” zaprasza w dniu jutrzejszym na Mszę Św. o godzinie 18.00, która będzie sprawowana w intencji rychłej beatyfikacji ks. Aleksandra Federowicza. Po Eucharystii odbędzie się wspólna modlitwa zawierzenia. Zachęcam do przekazywania intencji modlitewnych do Fundancji.

6. W najbliższy wtorek wyjątkowo kancelaria będzie nieczynna.

7. Dni powszednie od 17 do 24 grudnia włącznie są przeznaczone na bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

8. Rodzinie, która prowadzi firmę rodzinną składam serdeczne Bóg zapłać za dar skarbony do naszego kościoła.

9. W zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne.

10. Bardzo proszę o przestrzeganie przepisów sanitarnych (maseczki, dystans i dezynfekcja rąk) w naszym kościele jednorazowo może przebywać ok. 45 osób

11. Jak wcześniej informowałem, na skutek próby włamania do naszego kościoła został uszkodzony, wiszący w kruchcie kościoła, krzyż. Bardzo dziękuję za włożone serce i pracę w odrestaurowanie znaku naszej świętej wiary Panu Andrzejowi z Truskawia. Krzyż ten będzie poświęcony i pobłogosławiony w czasie Mszy Św. o godzinie 10.00.