Skip to main content
ogłoszenia

IV NIEDZIELA ADWENTU

By 21 grudnia, 2020No Comments

1. Wierni, którzy chcieliby jeszcze przystąpić do Sakramentu pokuty, mogą to uczynić we wtorek 22 grudnia w godz. 17.00-18.00. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

2. W zachrystii są do nabycia opłatki wigilijne.

3. Na ile to możliwe zwracam się z prośbą o wsparcie naszej parafii w okresie pandemii. Ofiary można składać na konto bankowe ew. do puszki umieszczonej w kościele. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary już złożone.

4. Przypominam, że w związku z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi jednorazowo w naszej świątyni może przebywać ok. 45 osób. Obowiązują maseczki, dystans i dezynfekcja rąk.

5. Ze względu na przypadającą 24 grudnia, czyli w najbliższy czwartek Wigilię, zostanie w tym dniu odprawiona tylko Msza Św. roratnia o godz. 7.00. Zachęcam tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. O godz. 24.00 będzie sprawowana Msza Św. Pasterka w intencji parafian i sympatyków naszego kościoła.

6. 25 grudnia w piątek obchodzimy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Św. zostaną odprawione według porządku niedzielnego: 8.30, 10.00, 11.30, 12.45 i 18.00. Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego w piątkową uroczystość można spożywać pokarmy mięsne.

7. W najbliższą sobotę w oktawie Narodzenia Pańskiego przypada Święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. W tym dniu naszą modlitwą obejmujemy Katolicki Uniwersytet Lubelski Św. Jana Pawła II. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na rzecz KUL-u.

8. Najbliższa niedziela jest świętem Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

9. Zbliżająca się wizyta duszpasterska (Kolęda) w naszej parafii nie będzie możliwa w tradycyjnej formie z racji pandemii. Zgodnie z przyjętą praktyką w większości diecezji i parafii w Polsce będzie polegała na zaproszeniu wiernych z wyznaczonych części parafii na wspólną wieczorną Mszę Św. w kościele. Szczególną intencją tej Eucharystii będzie modlitwa za zaproszonych tego dnia parafian. Po Mszy Św. w kościele będzie miało miejsce krótkie kolędowanie. Program wizyty duszpasterskiej zostanie podany 6. Stycznia 2021 r. w Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli).