Skip to main content
ogłoszenia

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

By 20 marca, 2022No Comments

1. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi o. Grzegorz Szymonik OFM Conv., gwardian franciszkańskiego klasztoru Niepokalanów Lasek. Rekolekcje potrwają do wtorku włącznie. W tym czasie planowane są również rekolekcje dla dzieci ze Szkoły Podstawowej. Szczegółowy plan jest następujący:

Niedziela 27 III

8.30 Msza św. z nauką dla dorosłych
10.00 Msza św. z nauką dla dorosłych
11.30 Msza św. z nauką dla dzieci
12.45 Msza św. z nauką dla dorosłych
18.00 Msza św. z nauką dla młodzieży

Poniedziałek i Wtorek (28 III i 29 III)

10.00 Msza z nauką dla dorosłych
i 18.00 Msza św. z nauką dla dorosłych i młodzieży pracującej

Wtorek będzie szczególnym dniem spowiedzi.

2. Serdecznie zachęcam do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu – Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach – oraz w wieczornej sobotniej adoracji w intencji pokoju na Ukrainie.

3. Wielkopostna konferencja dla członków Żywego Różańca i Niewolników Maryi odbędzie się we wtorek (22 III) po Mszy św. wieczornej.

4. W najbliższy piątek obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zgodnie z prośbą papieża Franciszka zapraszam na godz. 17.00 do kościoła na wspólną modlitwę do Niepokalanego Serca Maryi. Tego dnia zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego można spożywać pokarmy mięsne.

5. Dzisiaj rozpoczniemy rozprowadzanie świec wielkanocnych Caritasu. Można je będzie nabyć przy wejściu do kancelarii parafialnej.

6. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania będzie mieć swoje spotkanie nie dzisiaj, jak pierwotnie planowano, ale za tydzień w trakcie Mszy św. wieczornej – podczas rekolekcji parafialnych.

7. Dziękuję za ofiary składane do puszki stojącej pod chórem a przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu. Do puszki przy wejściu do kościoła można składać ofiary będące jałmużną dla potrzebujących.

APEL
PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
W ZWIĄZKU Z PROŚBĄ OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA

W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, dnia 25 marca br., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu.

Kościół w Polsce pragnie odpowiedzieć na to papieskie wezwanie, dlatego zwracam się z apelem do wszystkich księży biskupów, kapłanów, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych, aby tego dnia we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce o godz. 17:00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wznieść modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Proszę również, by tego dnia odprawić Eucharystię w intencji pokoju w Ukrainie oraz nawrócenia Rosji.

Powierzając Dobremu Bogu sprawę pokoju w Ukrainie i świecie, z serca wszystkim błogosławię, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

+ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski